Gündem

MER Kolejinin hedefi tüm Türkiye’ye yayılmak

Emre Mermer, mektep evvelinden liseye kadar tüm ünitelerde, Manisa ve tüm Türkiye’de gelişmek, Çağdaş Eğitimin Rotası olmak emeliyle emin adımlarla ilerlediklerini söyledi. Mermer, “Yeni çağın üstün fertlerini yetiştirmek suretiyle şehrimizin ve bölgemizin en elit mektebi olma iddiasındayız.” dedi.

Eğitim öğretimde ikinci senesini geride vazgeçen MER Koleji yeni eğitim öğretim yarıyılına hazırlanıyor. Kolejin İdare Heyeti Başkanı Dr. Emre Mermer, maksatlarından bahsetti.

2018-2019 yarıyılından itibaren, mektep evvelinden liseye kadar tüm ünitelerde, Manisa ve tüm Türkiye’de gelişmek emeliyle Çağdaş Eğitimin Rotası olmak ismine yola çıktıklarını kaydolan Dr. Mermer, “Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, 21. asrın zorunlulukları yönünde bilim ve teknolojiyle yoğrulmuş, evvel başkalaşıma ayak uyduracak, sonra metamorfozu hakikatleştirecek, süratle yenilenen, açıklayan, düşünen, üreten, denetleyen, duyarlı, farkındalığı gelişmiş, problem çözebilen, çok bilgi yüklenmiş değil, çok marifet edinmiş bir dünya yurttaşı yetiştirmek vizyonunda MER Koleji niteliğini talebe ve velilerimizle buluşturuyoruz. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Yaşamta en hakiki mürşit ilimdir. İlim ve fen çalışmalarının merkezi mekteptir.’ lafından hareketle bilim ve teknolojinin ışığında, ulusal kıymetlere bağlı, âlemsel bedelleri önem veren, hem kendi dilinde hem yabancı dilde kendisini rahatlıkla ifade edebilen, gelişime sarih, teşebbüsçü; vatanını, sancağını, ulusunu beğenen geleceğin liderlerini yetiştirmek ismine çalışıyoruz.” dedi.

Eforlu ve aralıksız kendini yenileyen eğitim kadrosu

MER Kolejinin eforlu bir eğitim kadrosuna sahip olduğunun altını çizen Dr. Emre Mermer, “Kurguladığımız eğitim felsefesiyle; kendi binamızda, kendi ismimizle, kendi yayınlarımızla başta Kurucu Temsilcimiz ve Yerleşke Müdürümüz Sayın Mehmet Kanca olmak üzere, her biri alanında uzmanlaşmış, kendini aralıksız olarak geliştirmeye devam eden eforlu eğitim kadromuz ve yönetimsel ünitelerimizle, işimizi istekle yapmanın oluşturduğu fark ile yolumuzda emin adımlarla yürümekteyiz. Kısa zamanda Manisa bölgesinde ve Türkiye coğrafyasında kendimize has bir yer edineceğimize inancımız bütündür. Talebelerimize kazandırmaya çalıştığımız akademik, kültürel, sanatsal, atletik galibiyetlerin yanı gizeme milli ve beynelmilel projelere katılarak elde ettikleri teknolojik yeterlilik ve teçhizatla da yeni çağın üstün fertlerini yetiştirmek suretiyle şehrimizin ve bölgemizin en elit mektebi olma iddiasındayız. Dolayısıyla MER Koleji olarak geleceğimizin güvenceyi çocuklarımızın ve gençlerimizin yetişmesindeki mesullüğümüz büyüktür. Eğitim ciddi bir iştir ve profesyonel eller tarafından yapılmalıdır.” diye konuştu.

Çıktıkları yolda her bir talebe için yaşam maceralarında eforlu izler vazgeçmek istediklerini kaydolan Mermer söylemesini şöyle bitirdi: “Netice olarak bin kmlik bir yolculuk ilk adımla başlar ve neticeye adım adım erişilir. Biz de velilerimiz ve en bedelli varlıklarımız olan talebelerimizle 2018-2019 yarıyılında başladığımız bu uzun yolculuğun sonunda her bir talebemiz için yaşam maceralarında eforlu izler vazgeçmek istiyoruz. Nihayetinde hep beraber büyük zaferlere imza atacağımıza dair eğitim sistemimize, hocalarımıza ve talebelerimize güveniyoruz. Bizler, velilerimizin gönüllerini amaca çevirdik ve öncelikle bunun için, güvenlerine layık olmak ve itimatlarına sahip çıkmak için çalışacağız. Umarım yaşamlarına değeceğimiz her bir talebemizin zafer öyküsüne hep beraber şahitlik edebiliriz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu