Gündem

Millet Çarşısı’nda spa ve hamam kompleksi açıldı

Yunus Emre Ulus Çarşısı’nda üretimi bitirilen Muazzam Spa ve Hamam’ın açılışı hakikatleştirildi. Ege Bölgesi’nin misal kuruluşlarından biri olarak ön tasarıya çıkan spa ve hamam kompleksinin içerisinde havuzlar, buğu odaları, saunalar, hamamlar ve dinlenme alanları yer alıyor.

Yunusemre Belediyesi’nin Güzelyurt Mahallesi’nde yaşama geçirdiği ve Türkiye’nin en çağdaş alanlarından biri olan Yunus Emre Ulus Çarşısı’nın içerisinde yer alan Muazzam Spa ve Hamam’ın açılışı yapıldı. Açılışa Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Aboneleri, Daire Müdürleri, Hamam şirketçisi Ahmet Demirtaş ve iş adamları katıldı. Açılış konuşmasını reelleştiren şirketçi Ahmet Demirtaş Manisa’ya hoş bir yapıt kazandırmak için çalıştıklarını belirterek, “Belediye Başkanımızın da dayanakları ile bugünlere geldik. Yurttaşlarımızın hizmetine sunduk. Hayırlı olsun” dedi.

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ise, “Ulus Çarşımızda böyle bir nezih kuruluşu kazandırdık. Buranın şirketini yap – işlet – devret modeli ile ihaleye çıktık. Ahmet bey de ihaleyi kazandı. Şimdi de Ege Bölgesi’nin misal kuruluşlarından birinin açılışını yapıyoruz. Kadınlar hamamını da yan tarafta yakın zamanda açacağız. Hoş bir yatırım, hayırlı bahtlı olsun.” dedi.

Konuşmaların ardından Muazzam Spa ve Hamam Kuruluşu’nin açılışı dualar eşliğinde hakikatleştirildi.

Yunus Emre Ulus Çarşısı içerisinde yer alan Muazzam Spa ve Hamam’ın içerisinde bulunan giriş katında konuklara ait 150 soyunma dolabı 9 adet soyunma kabini ve 13 soyunma odası yer alıyor. Giriş katında ve her katta lavabo bulunuyor. Alt katta 25 metre boyunda 9 metre genişliğinde yer alan yarı olimpik havuzlar özel dezenfektan filtreleri ile anlık su devir daimi usulüyle arınılıyor. Soluk darlığı, astım, bronşit gibi hastalıkların rehabilitasyonunda destekleyici özellikte bedendeki mikrop ve zehirli maddelerin atılması için birebir buğu odaları, aynı anda 15 bireyin kullanabileceği büyüklükte bedendeki mikrop ve zehirli maddelerin atılması için birebir olan saunalar, 19 adet kurna, aynı anda 50 bireyin kullanabileceği hamam, 8 bireyin kullanımına sarih bedendeki ölü tenlerin atılması ve bedenin ter bezlerini hafifletip soluk alabilmesi için kese yapılan alan. 50 şahsiyet dinlenme imkânı ile her gün sarih olacak kafe ve vitamin bar. Erkek masajcıların özel yağlarla masaj uyguladığı 5 adet masaj odası yer alıyor. Muazzam Spa ve Hamam haftanın 7 günü sabah 08.00 – 23.30 saatleri arasında sosyal mesafe kaidelerine uyarak 150 şahsa hizmet verecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu