Gündem

Muhtarlık binasını kütüphaneye çevirdi

Manisa’da sosyal mesullük projelerine verdiği takviyelerle tanınan Nurlupınar Semti Muhtarı Mehmet Akşit, muhtarlık binasındaki dolaplardan birini yurttaşların okuması için ufak bir kütüphaneye çevirdi.

Manisa’nın Şehzadeler ilçesine bağlı Nurlupınar Semtinin Muhtarı Mehmet Akşit, hazırladığı kütüphaneyle hem çocukları hem de erişkinleri kitaplarla uluşturmayı hedefliyor. Kurduğu mini kütüphanede çocuk kitapları ile beraber çok rakamda Türk ve Dünya edebiyatından romanlar bulunduran Muhtar Akşit, her fırsatta kitap okunması gerektiğini belirterek, yurttaşların böyle bir ihtimalden yararlanmasını istedi.

Akşit, “Yurttaşlarımız ve semtte bulunan çocuklarımız kitap okuma alışkanlığı kazansın diye böyle bir proje hakikatleştirdim. Yaptığım çalışma henüz yeni fakat minik de olsa bir alaka mevcut. Sosyal medya hesabımda paylaşmış olduğum projeme çok rakamda yorum ve alaka da vardı. Bu paylaşımdan sonra kitap bağışında bulunmakta isteyenler de oldu. Kurmuş olduğum kitaplıkta öykü kitapları, çocuk kitapları, dini kitaplar ve tarih kitapları yer almaktadır” dedi. Muhtarlığı ziyaret eden ve kitap okumaya gelen konukların da kitap bağışında bulunduklarını söyleyen Muhtar Akşit, kitap okumak ve sevinçli müddetler geçirmek ismine herkesi kütüphanesine beklediğini belirtti. Muhtar Akşit, daha evvel de pandemi sürecinde ‘İhtimali olan koysun lüzumu olan alsın’ sloganıyla takviye kampanyası başlatarak gereksinim sahiplerine takviye elini uzatmıştı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı