Gündem

(Özel) Cami hayır mağazasına dönüştü, ihtiyaç sahiplerinin yüzü güldü

Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde bulunan Hacı Mahir Camisi, cami imamının teşebbüsleriyle hayır mağazasına dönüştürüldü. İyilikseverler tarafından affedilen kıyafet, kundura ve yiyecek malzemeleri semtteki lüzum sahiplerine ulaştırılıyor.

Manisa’nın Şehzadeler ilçesine bağlı Turgut Özal Mahallesi’ndeki Hacı Mahir Camisi’ne 3 sene evvel soyulan cami imamı Bünyamin Baysal, semtte ikamet eden işsiz kalmış, kimsesiz, öksüz ve güç vaziyette olan aileler için kollarını sıvadı. Öncelikle iyilikseverlere erişen Baysal, projesinin anlatarak takviye istedi. Projesine takviye olan iyilikseverlerin affettiği kıyafet, kundura ve yiyecek malzemelerini caminin bir kısmına toplayan Baysal, lüzum mağazası açtı. Camiye gelen lüzum sahipleri buradan lüzumuna göre kundura, kıyafet ve yiyecek yardımlarından yararlanabiliyor. Yaşama geçirdiği projesiyle camiyi sanki hayır mağazasına dönüştüren cami imamı Baysal, lüzum sahiplerinin suratını güldürüyor.

Caminin taziye evinin büyük olduğunu ve lüzum mağazasına dönüştürüldüğünü belirten Hacı Mahir Cami İmamı Bünyamin Baysal, “Allah razı olsun yardımsever işadamları, kardeşlerimiz kendileri buraya bizlere elbise, erzak gibi lüzum malzemeleri getiriyor. Burada ihtimallerimiz var. Taziye konutumuz çok büyük. Burada lüzum malzemelerini topluyoruz ve lüzum sahibi aileleri getiriyoruz. Onları giydiriyoruz. Aileleri konutlarından alarak çocuklarıyla birlikte buraya getiriyoruz. Kundura, pantolon, ceket gibi neye lüzumları varsa giydiriyoruz. Erzak malzemelerimizden de veriyoruz. Şayet iyilikseverlerimizden para da verildiyse. Onlara ibraz ediyoruz” dedi.

Muhtaç ailelerin çok mutlu olduğunu belirten Baysal, “Muhtaç aileler çok mutlu oluyor. Özellikle sığınmacı ailelerin hiçbir şeyleri yokken bazen konut eşyaları da olabiliyor. Tam konutlarını dolduracak biçimde konut eşyası da affedilebiliyor. Yardımsever kardeşlerimiz de bizden haber bekliyor. Bize ne gerekliyse sağ olsunlar temin ediyorlar. Giysileri genelde dükkan sahipleri, esnaflar veriyor. Hiç kullanılmamış elbiseler getiriyorlar. Biz de lüzum sahiplerine veriyoruz” ifadelerini kullandı.

“Geçtiğimiz Ramazan ayında 450’ye yakın erzak paketi dağıttık”

Kurban Bayramı’nda camideki tam lüzum malzemelerini dağıtacaklarını ve yerine yenilerinin geleceğini belirten Baysal, “Geçtiğimiz Ramazan ayında 450’ye yakın erzak paketi dağıttık. Bir araba dolusu kundura ve giysi dağıttık. Bu Kurban Bayramı’nda da burada görülen tam malzemeleri dağıtacağız. Burası boşaldıktan sonra da başka iyilikseverlerimiz tarafından yeni lüzum malzemeleri affedilecek. Bu biçimde hayır çarkını çeviriyoruz” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu