Gündem

(Özel) Kula Peribacaları yıldızlarla süslendi

Manisa’nın Kula ilçesinde Türkiye’nin ilk ‘Jeopark’ı içerisinde bulunan Kula Peribacaları, hem gündüz hem de gece çekilen resimleriyle kendisine hayran vazgeçti. Manisalı resimcilerin alaka odağı olan peribacaları gece çekilen resimlerle yıldızlarla süslendi.

Manisa’nın Kula ilçesinde bulunan ve Türkiye’nin ilk ‘Jeopark’ı içerisinde bulunan Kula Peribacaları, hem görselliği hem de üstü sarih yer bilimi laboratuvarı olması özelliğiyle turizmin yeni favorisi oluyor. Koruma altında olan Kula Peribacaları, fiyatsız olarak dolaşılabilirken, ziyaretçilerini de kendine hayran vazgeçiyor. Peribacaları, resimcilerin de alaka odağı oldu. İhlas Haber Ajansı Manisa Muhabiri Aykut Yeniçağ ve Manisa Resim Derneği Başkan Yardımcısı Nazım Erel tarafından yapılan resim çalışmasıyla peribacaları sanki yıldızlarla süslendi. Manisalı resimciler, cihazlarını en uygun konuma değişmezleyerek uzun pozlama tekniğiyle yıldızları ortaya çıkardı. Takribî 3 saatlik çalışmayla aynı açıdan 400’e yakın resim çıkaran resimciler ‘timelapse’ ismi verilen teknikle de yıldızların hareketlerini gözler önüne serdi.

Manisa Resim Derneği olarak Manisa’nın tanıtımı için çalışmalar yaptıklarını belirten Başkan Yardımcısı Nazım Erel, “Manisa Resim Derneği olarak Manisa’nın tarihi ve turistik yerlerini tanıtmak emeliyle bir çalışma başlattık. Bu çalışma kapsamında Kula ilçemizin Peribacaları mevkiisine geldik. Burada emelimiz Samanyolu ve yıldız izi resmi tutabilmek. Gün içerisinde saha bulgumuzu yaparak Samanyolu’nun doğuş noktasını hesapladık. Donanımlarımızı da çekim yapacağımız alana indirip çekim çalışmalarına başladık. Manisamızın tanıtımı emeliyle bu cins çalışmalara devam edeceğiz” dedi.

Manisalı resimcilerin gece boyu yaptığı çalışmalarla hem Samanyolu resmi hem de Kutup Yıldızı merkezli yıldız izi resmi tutuldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu