Gündem

Perde LED Işık Seçimi Nasıl Olur?

Perde LED Işık Seçimi Nasıl Olur?

Işıklı perde içerisinde üzerine düşen ışığın şiddeti ile orantılı bir voltaj oluşturan 2 veya daha fazla ışık sensörlü fotosel içeren optoelektronik cihazdır. Bu perdeler karşılıklı olarak yerleştirilerek çıplak gözle göremediğimiz bir alan oluşturulur. Herhangi bir kişi veya nesne bu alana girerse, ortamda fiziksel bir değişiklik algılarlar. Fiziksel bir değişiklik algılanırsa, gölgeler, iş güvenliğini sağlamak için verilen komutu cihaza uygulayan bir sinyal üretir. Bu nedenle perdelerin verdiği sinyaller iş güvenliğinin artırılması için kaynak ve veri oluşturmaktadır.

Işıklı Perdeler Nerelerde Kullanılır?

Işık perdeleri, çalışanların doğrudan çalıştığı, risk faktörlerinin en fazla olduğu ve bu risk faktörlerinin insan sağlığını tehdit ettiği çalışma alanlarına kurulur. Örneğin, uluslararası bir nakliye firması tarafından üst ve yanlara konulan koli sayısı belirlenir. Bu sayıdan daha fazla kutu içeren gruplarda, ışık perdesi komutanları bir sorun olduğu konusunda uyaracak ve uyaracaktır. Alternatif olarak, bu perdeler robotun çalışma alanına giren insanları algılamak için kullanılır. Nişan perdesi kaliteli  bir ürün olarak ön plana çıkmayı başarıyor.

Bu nedenle perde kullanımı oldukça geniştir. Bir toplu iş içindeki nesne sayısından çok düzlemli nesneleri algılamak ve işçi iş güvenliği sağlamak için kullanılır. Işık perdeleri farklı iş alanlarındaki teknolojik gelişmelerin somutlaşmış halidir, şirketler çalışanları ve robotları koruyabilir, daha özgür ve esnek çalışma yapıları sağlayabilir, maliyetleri düşürebilir ve operatör yorgunluğunu azaltabilir. Perde LED ışık ürünleri de piyasada ilgi görüyor. Tüm modelleri Buradan Aldım sitesinde bulabilirsiniz.

Perde LED Işık Nedir?

2 veya daha fazla ışık perdesinden oluşan çok işlevli bir ışık perdesi sistemi. Bu nedenle sistemin nasıl çalıştığını anlamak için öncelikle perdelerin nasıl çalıştığını anlamak gerekir. Fotoelektrik alıcı ünite ve verici ünite, ışık perdesinin üstüne yerleştirilmiştir. Ekrandaki foto yayıcılar, alıcı birime bir dizi senkronize ve paralel kızılötesi ışın yansıtmaya başlar. Işın, ışık yayan diyotlar (LED’ler) içerir.

Kirişteki diyotlar belirli bir frekansta titreşir. Alıcı ünitedeki fototransistörler de bu diyotların sadece titreşim frekanslarını algılayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu işlem devam ederken optoelektronik alıcı ile verici arasında oluşan alanda bir veya birden fazla kızılötesi ışın kesilirse perde robota veya cihaza dur sinyali gönderir.

Basitçe söylemek gerekirse, bir ışık perdesi sensörü kesintiye uğrarsa, ışık perdesine bağlı tüm elektriksel işlemler o bölgede duracaktır. Böylece can veya mal kazalarının önüne geçilmiş olunur. Bir cihazın veya robotun çalışmaya devam etmesi için risk faktörlerinin ortadan kaldırılması ve arızalı bileşenlerin değiştirilmesi gerekir. Bu işlemler tamamlandıktan sonra perdeyi çalışır duruma getirmek için prosedüre göre sıfırlayın. Detaylı bilgi için Buradan Aldım sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Tiktok takipçi satın al instagram takipçi satın al google.com.tr izmir saç ekim izmir saç ekim merkezi izmir web tasarım web tasarım google seo hizmeti manisa haberler ordu haberler beğeni satın al google seo lesonya görev yap para kazan izmir tentebodrum tente izmir korsan taksi