Gündem

Peşinden koştuğu çöp kamyonunun bu sefer içinde yolculuk etti

Manisa’da 14 yaşındaki zekasal manili çocuğun çöp kamyonuna binme isteği Yunusemre Belediyesi tarafından yerine getirildi. Aralıksız çöp kamyonlarının peşinden koşan zekasal manili Burak Karaca bu sefer çöp kamyonunun içinde yolculuk ederken, mutluluğu ise gözlerine yansıdı.

Yunusemre Belediyesi, 14 yaşındaki zekasal manili Burak Karaca’nın çöp kamyonuna binme hayaline duyarsız kalmadı. O çok istediği çöp kamyonuna binen Burak’ın coşkuyu ise görülmeye kıymetti. Yunusemre ilçesinde yaşayan ve Mental Retardasyon zekasal gerilik meseleyi bulunan ve çöp kamyonlarını çok beğenen 14 yaşındaki Burak Karaca’nın babası Şahin Karaca, Yunusemre Belediyesi Paklik İşleri Müdürlüğüne müracaat eterek oğlunu çöp kamyonuna bindirmelerini istedi. Manili gencin isteğini yerine getiren belediye takımı, Burak ve babasını evinden alarak yeni belediye şantiyesine götürdü. Şantiyede çöp kamyonuna binen Burak ve babası, kamyon ile dolaşarak tur attı.

Çöp kamyonuna binen Burak’ın coşkuyu gözlerinden okunurken, oğlunun arzını yerine getiren Yunusemre Belediyesine teşekkür eden baba Şahin Karaca da duygularını şu laflarla dile getirdi:

“Oğlum 14 yaşında kendisinde Mental Retardasyon var. Çöp kamyonlarını çok beğeniyor. Her gördüğünde peşinden gitmeye çalışıyor. Biz de Yunusemre Belediyesine gelerek oğlumuzun çöp kamyonuna binme isteğini ilettik. Belediye takımları bizi kırmadı. Burak’ı çöp otomobiline bindirdik ve dolaştırdık. Burak çok coştu. İsteğimize ilgisiz kalmayan başta Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi olmak üzere Yunusemre Belediyesine teşekkür ediyorum.”

Manili genç ile yakından ilgilenen Paklik İşleri Müdürü Halil İbrahim Özcan, Burak’ın isteğini yerine getirmekten mutluluk dinlediklerini söyledi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı