Gündem

Polisle işbirliği yaptı, dolandırıcıyı yakalattı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde telefon ile dolandırılmak istenen yurttaş tuzağa düşmeyerek polisle işbirliği yapıp dolandırıcıyı tutturdu, Kendisini Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğünde misyonlu olarak tanıtan birey ise polis ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı.

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde dolandırıcılar Emin Öztürk adlı yurttaşı konut telefonundan arayarak parasının ve altınının olup olmadığını sordu. Kendini polis olarak tanıtan bireyden şüphelenen Emin Öztürk, bankada parasının ve altınlarının olduğunu söyledi. Telefondaki birey ise banka kasasındaki altınlarının FETÖ’cüler tarafından daha düşük ayarlı altınlarla değişitirildiği ve o altınları alarak tahlil edeceklerini ve geri yerine koyacaklarını söyledi. Bankadan parasını ve altınlarını sürüklemesini söyleyen dolandırıcıları tuzağa sürükleyen Emin Öztürk’e dolandırılcılar telefonunu kapatmamasını söyledi. Emin Öztürk cep telefonuyla polisi arayarak gidişatı bildirdi. Polis ekipleri konuta gelerek saklandı ve Emin Öztürk telefondaki kişiye bankadan altınları, parayı sürüklediğini söyledi. Kendini polis olarak tanıtan birey Öztürk’ün evine geldi ve altınlar ile paranın olduğu poşeti aldı. Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı takımlar konutun değişik odalarından çıkarak dolandırıcı kişiyi suçüstü yakaladı.

İ.K. adlı birey takımlar tarafından nezaretine alınırken, yurttaş-polis işbirliği bir dolandırıcının tutulmasını sağladı. Emniyet sorgusunun ardından adli mercilere çıkartılan İ.K. adlı birey adli hakimiyet koşuluyla hür vazgeçildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu