Gündem

Posta dağıtıcısı kadına yapılan çirkin saldırı protesto edildi

Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü Manisa Posta Operasyona ve Dağıtım Merkezinde posta dağıtıcısı olarak vazife yapan 34 yaşındaki Fatma Ağırman adlı çalışanın 11 Temmuz’da bildiri götürdüğü konutta bir çift tarafından hem laflı hem de fiziksel olarak hamleye maruz kalması üzerine Türk Haber Sen Manisa Şehir Temsilciliği postane önünde tertip ettiği basın söylemesiyle hücumu kınadı.

Manisa’da 11 Temmuz 2020 Cumartesi günü saat 12.30 sıralarında bildiri götürdüğü konutta bir çift tarafından hem laflı hem fiili hamleye uğradığı iddiasıyla şikayetçi olan posta dağıtıcısı Fatma Ağırman, darp raporu alarak çiften davacı oldu. Meslektaşlarının uğradığı hamleye tepki gösteren Türk Haber Sen Manisa Şehir Temsilciliği de Manisa Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü önünde bir basın söylemesi tertip ederek hem misyonu başındaki bir memura hem de bir bayana yapılan hücumu ayıplayarak, mevzunun hukuksal anlamda takipçisi olduklarını belirtti.

Türk Haber Sen Manisa Şehir Temsilciliği azaları Manisa Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü merkez binası önünde toplanarak yaşanan vakaya tepki gösterdi. Türk Haber Sen Manisa Şehir Temsilcisi Serkan Bezciler yaptığı söylemede, “Yaşadığımız pandemi süreci de dahil olmak üzere en güç koşullarda vazife yapan Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü çalışanlarının özveriyle çalışmaları bilindiği üzerenizdir. Yoğun iş yükü ve personel noksanlarına karşın yaşanan süreçte mesai saat korumaksızın hemşehrilerimizin lüzumlarını en kısa müddette adreslerine teslim etmek için her dostumuz iki üç misli performans göstererek misyonlarını yerine getirmiştir. Devletimizin gereksinim sahiplerine vermiş olduğu pandemi tahsisatlarını, sadakat yardım grupları ile hak sahiplerine adreslerinde ödemiştir. Caddeye çıkma yasaklarında dahi sıhhat çalışanları, kolluk güçleri, belediye ve Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü çalışanları yurttaşa devamlı hizmet vermek için fedakarca çalışmış ve çalışmaya devam etmektedir. Ne Yazık Ki tek emeli ulusa hizmet olan çalışanlarımız zaman zaman hamlelere maruz kalmaktadırlar. 11.07.2020 Cumartesi günü dağıtım yapmak için misyonu başındaki dağıtıcı meslektaşımız Fatma Ağırman gönderi götürdüğü bir konuttaki çift tarafından hem laflı hem fiili hamleye maruz kalmıştır. Dostumuza darp raporu verilmiş, karakola davacı olmuştur. Misyonu başındaki bir devlet memuruna aynı zamanda bir bayana yapılan hücumu şiddetle ayıplıyoruz. Bu kendini öğrenmez bireylerle hukuk önünde çabamız başlatılmıştır. Türk Haber Sen olarak bu hadisenin takipçisi olacağız.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu