Gündem

Salihli OSB trafo merkezine kavuşuyor

Elektrik ihtiyacını sanayi bölgesine 11 kilometre uzaklıkta bulunan Demirköprü Hidro Elektrik Santrali İndirici Trafo Merkezi’nden gelen çift devre havai hat ile karşılayan Salihli OSB’de, yetersiz gelen gücün arttırılması ve havai hattın dezavantajlarının giderilmesi için, TEİAŞ tarafından 2019 yılında yapımına başlanan yaklaşık 35 Milyon TL değerine sahip 100 MW gücündeki İndirici Merkez’in çalışmalarında sona gelindi.

TEİAŞ 3. Bölge Müdürü Levent Köylü, TEİAŞ 3.Bölge Müdür Yardımcısı Gökçe Bilgi, Salihli OSB Müdürü Çağrı Duygu ve Salihli OSB Elektrik-Elektronik Mühendisi Ahmet Budak, trafo merkezinde incelemelerde bulunup bilgi aldı.

TEİAŞ yetkililerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eden Salihli OSB Müdürü Çağrı Duygu, “Sanayi bölgemizdeki firmalarımızın hem sayıları hem de üretim kapasiteleri sürekli artmaktadır. Firmalarımızın üretimdeki süreklilikleri ve işleyişlerinin aksamaması bizim için çok önemli. Çalışmalarımız sonucunda yakın zamanda faaliyete geçecek olan İndirici Merkez ile bölgemizdeki artan elektrik ihtiyacı rahatlıkla karşılanacak. İndirici merkezimiz organize sanayi bölgemiz için hayırlı olsun” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Tiktok takipçi satın al instagram takipçi satın al google.com.tr izmir saç ekim izmir saç ekim merkezi izmir web tasarım web tasarım google seo hizmeti manisa haberler ordu haberler beğeni satın al google seo lesonya görev yap para kazan izmir evden eve nakliyat izmir tentebodrum tente izmir korsan taksi