Gündem

Salihli’de Çocuk Koruma Kurulu toplandı

Manisa’nın Salihli ilçesinde, Çocuk Koruma İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam Başkanlığında gerçekleştirildi.

5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamında çıkarılan “Çocuk Koruma Kanunu’na Göre Verilen Koruyucu ve Destekleyici Tedbirlerin Yerine Getirilmesi Amacıyla Kurulan Merkezi, İl ve İlçe Koordinasyonlarının Çalışma, Usul ve Esasları Yönergesi” çerçevesinde düzenlenen Çocuk Koruma İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam başkanlığında Sosyal Hizmet Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıda koruyucu ve destekleyici tedbir kararları hakkında yapılan bilgilendirmenin ardından kurumların gerçekleştirdiği faaliyetler ve kurumlar arası koordinasyon, suça sürüklenen çocuklar hakkında alınacak önlemler ve yapılması planlanan çalışmalar, aile ve çocuklara yönelik gerçekleştirilmesi düşünülen sosyal faaliyetler, Salihli’de meydana gelen ve suç teşkil eden olaylarda kurumların üzerine düşen sorumluluklar ve yapılan çalışmalar görüşüldü.

Korunma ihtiyacı olan veya suça sürüklenen çocukların korunmasının her aile ve toplumumuz için son derece önemli olduğunu ifade eden Kaymakam Sağlam, çocukların korunmasıyla ilgili kurumlar arası koordinasyonun ve her kurumun üzerine düşen görevi hassasiyetle yerine getirmesinin önemini vurguladı.

Toplantıya Kaymakam Sağlam’ın yanı sıra; Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen, İlçe Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürü Alim Yavuz, İlçe Müftüsü Adem Karakelebek, Denetimli Serbestlik Müdürü Abdullah Yılmaz ve diğer ilgili kurumlardan personel katıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Tiktok takipçi satın al instagram takipçi satın al google.com.tr izmir saç ekim izmir saç ekim merkezi izmir web tasarım web tasarım google seo hizmeti manisa haberler ordu haberler beğeni satın al google seo lesonya görev yap para kazan izmir evden eve nakliyat izmir tentebodrum tente izmir korsan taksi