Gündem

Sarıgöl’de 15 Temmuz etkinliği

Sarıgöl’de 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma Günü sebebiyle muhtelif faallikler düzenlendi.

İlk merasim Sarıgöl Hükumet Konağı önündeki Atatürk Abidesine Sarıgöl Kaymakamı Ali Arıkan tarafından çelenk sunuldu. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.Törene Sarıgöl Kaymakamı Ali Arıkan, Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk, Sarıgöl Cumhuriyet Başsavcısı Emre Pala, Sarıgöl İlçe Jandarma Komutanı Vekili Jandarma Kıdemli Astsubay Süleyman Kuluç, Sarıgöl İlçe Emniyet Müdür vekili Komiser Ömür Akif Aydoğdu, İlçe Müftüsü Mehmet Ceyhan, daire amirleri ve Sarıgöl AK Parti İlçe Başkanı Erdoğan Büyükdinç, Sarıgöl Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Ahmet Buldanlı ile yurttaşlar katıldı.

Törenlere katılanlar daha sonra Atatürk Ortaokuluna geçerek burada 15 Temmuz hatırasına Sarıgöl Kaymakamı Ali Arıkan ve Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk birilikte ağaç dikti.

Törene katılanlar beraber Sarıgöl Belediyesi Mezarlığına giderek, şehitlerin kabirlerine ziyaret ederek dua edip karanfiller vazgeçti. Sarıgöl İlçe Müftüsü Mehmet Ceyhan tarafından şehitlerin kabirlerinde Kur’an-ı Kerim okundu. Sarıgöl Hükumet Konağı önünde de akşam saat 20.00’den itibaren ilçe protokolü ve yurttaşlar tarafından demokrasi nöbeti yakalanacak. Kur’an-ı Kerim tilaveti okunacak.

‘Dev Bayrak’

Sarıgöl Sığırtmaçlı Semtinde Hoca Halime Akbaba önderliğinde mahalle bayanlarının da katkılarıyla semtin dominant tepesine dev Türk Sancağı yaptırılarak dalgalanmaya başladı. Hoca Halime Akbaba, “Sancağımızın direği 8 metre, 3×2 etabında. 15 Temmuz hatırasına böyle bir faallik yaptık. Katılımcılar bayanlardan oluştu. Çok mutluyuz.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu