Gündem

Saruhanlı Belediyesi Büyükbelen’de yaraları sarıyor

Saruhanlı’nın Büyükbelen Semtinde bir ay evvel fazla yağmurun yol açtığı su baskından dolayı alana gelen zararlar, Saruhanlı Belediyesi tarafından gideriliyor.

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, semtte devrilen iki konutun duvarlarını örmeye başladıklarını, devrilme riski bulunan 2 binanın imhasını hakikatleştirdiklerini, taban kaplamaları hasar gören 3 konut ile 1 dükkanının da tadilatını yaptıklarını bildirdi.

Su Baskın trajedisinde koyun ve kuzusu akıntıya kapılarak telef olan bir yurttaşa kendi kişisel bütçesinden temin ettiği koyun ve kuzu armağan ettiğini de hatırlatan Başkan Bilgin, şunları söyledi:

“Büyükbelen Semtimizde bir ay evvel büyük bir trajedi yaşandı. Semtimizde 60 yıldır görülmeyen bir su baskın trajediyi yaşanmıştı. Saruhanlı Belediyesi olarak zararın giderilmesi için lüzumlu müdahalede bulunduk. Çalışmalarımız hali hazırda devam ediyor. Hemşerilerime tekerrür geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Rabbim ulusumuzu afetlerden korusun”

Büyükbelen Semtinde 23 Haziran tarihinde sağanak neticeyi oluşan su baskına kapılan bir birey yurttaşlar tarafından kurtarılmış, su baskın sebebiyle 2 kerpiç konut devrilmiş, 6 konutta zarar alana gelmiş ve bazı hayvanlar telef olmuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı