Gündem

Şehzadeler Meclisi ‘Bir aradayız, İdlib’in yanındayız’ dedi

Şehzadeler Belediye Meclisi, AFAD koordinasyonunda yaşama geçirilen ve İdlib’in kuzeyine göç eden sivil ulusun yerleştirileceği briket konutlar yapmayı kasteden ‘Bir Aradayız, İdlib’in Yanındayız’ kampanyasına, 30 bin TL ile destekledime kararı aldı. Karar Meclis’te rey birliği ile alınırken, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Allah kimseyi güçte, darda vazgeçmesin.” dedi.

Şehzadeler Belediyesi Temmuz Meclis Buluşması, dün akşam Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik başkanlığında asıllaştırıldı. Şehitler için hürmet duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan mecliste 17 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Buluşmada, AFAD koordinasyonunda yaşama geçirilen ve İdlib’in kuzeyine göç eden sivil ulusun yerleştirileceği briket konutlar yapmayı kasteden ‘Bir Aradayız, İdlib’in Yanındayız’ kampanyasına takviye olunup olunmayacağı da görüşüldü. Mecliste grubu bulunan AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, CHP ve İYİ Parti’nin meclis azalarının rey birliği ile kampanyaya 30 bin TL ile yardımda bulunulması kararlaştırıldı. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Allah kimseyi güçte, darda vazgeçmesin. Aldığımız bu karar ile İdlib’in kuzeyine göç eden sivil ulusun yerleştirileceği 5 briket konutun yapımına destekledimiş olacağız.” dedi.

Diğer gündem maddelerinin de görüşülmesinin ardından buluşma sona erdi. Bir sonraki buluşmanın 1 Eylül Salı günü saat 18.00’de yapılması kararlaştırıldı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı