Gündem

Şehzadeler’e FİFA standartlarında spor tesisi

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Aşağıçobanisa Mahallesi’ne FİFA standartlarında yapılan ve 2 milyon 200 bin TL bedelinde olan spor kuruluşunda analizlerde bulundu. Temmuz ayı sonunda bitirilecek kuruluş, Aşağıçobanisa ve etrafındaki mahalleler başta olmak üzere Şehzadeler’deki tüm acemi spor kulüplerine hizmet verecek.

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’in teşebbüsleriyle Gençlik ve Spor Bakanlığı, belediyenin mülkiyetinde olan Aşağıçobanisa Semtindeki atıl vaziyetteki spor alanına dev bir spor kuruluşu kazandırdı. Üretimi kısa vakit içinde bitirilecek olan kuruluşu Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, birliktesiki Gençlik Hizmetleri ve Spor Şehir Müdürü Yunus Öztürk ve Şehzadeler Belediye Meclis Abonesi AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Tonguç ile beraber araştırdı. FİFA standartlarında sentetik futbol sahası, 480 seyirci kapasiteli tribün, soyunma odası ve saha aydınlatması olan dev kuruluş, temmuz sonunda bitirilerek acemi spor kulüplerine hizmet vermeye başlayacak.

2 milyon 200 bin TL’lik bir yatırım

İncelemelerinin ardından bir söyleme yapan Başkan Çelik, kuruluşun yapıldığı alanın Şehzadeler Belediyesi’ne ait olduğunu ve uzun seneler Çobanisaspor Kulübüne hizmet verdiğini ancak son yarıyılda atıl bir vaziyette olduğunu ifade ederek şöyle devam etti: “Burasıyla alakalı hemşehrimiz, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile yaptığımız görüşmeler sonucunda alan bakanlığımızın yatırım programına alınmıştı. Şehzadeler Belediyesi olarak yeri Gençlik ve Spor Bakanlığımıza tahsis ettik. İhalesi yapıldı. 2 milyon 200 bin TL’lik bir yatırımla bu gördüğümüz, Şehzadelerimize yakışır, muhteşem kuruluş yaşama geçirildi. Tüm acemi spor kulüplerimize hizmet verecek biçimde kuruluşumuz bitirilmek üzere. Tüm hemşehrilerimiz ismine Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum. Gençlik ve Spor Şehir Müdürü Yunus Öztürk’ün çok emekleri oldu. Mesai dostlarıyla beraber Sayın Müdürümüze de katkıları için teşekkür ediyorum. Çobanisa Semtimiz ve etraf semtlerimize hayırlı olsun. Tüm Türkiye’de yatırımların durduğu bir yarıyılda biz Şehzadelerimize böylesi ehemmiyetli bir yapıtı kazandırmış olduk. Bunun da mutluluğunu yaşıyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu