Gündem

Şehzadeler’in sporcuları 2019’da madalyalara ambargo koydu

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, elde edilen bu galibiyet karşısında büyük onur dinlediklerini ifade ederek, “Sporcu kardeşlerimizin galibiyeti, göğsümüzü kabartmış, bizi mutlu etmiştir. Şehzadeler ulusu ismine kendilerine teşekkür ediyor, zaferlerinin devamını diliyorum.” dedi.

Şehzadeler Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü alıştırmanı, Türkiye Muaythai Federasyonu Ege Bölge Koordinatörü, Teknik Direktör ve Ulusal Ekip Alıştırmanı Ediz Barış, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’i ziyaret ederek, Şehzadeler Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün 2019 seneyi faaliyetleri ve galibiyetleri hakkında bilgi verdi.

Şehzadeler Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün Kickboks, Muaythai, Wushu ve tekvando dallarında 320 sporcuya eğitim verdiğini belirten Barış, bu dallarda yapılan beynelmilel şampiyonalarda kulüp sporcularının 1 Dünya, 8 Avrupa derecesi aldığını söyledi. Muaythai 2019 Dünya Şampiyonası’nda kulüp sporcularından Atakan Delikan’ın Genç Erkeklerde Dünya 3’üncüsü olduğunu kaydolan Barış, “2019 Türkiye Muaythai Şampiyonasında da Damla Dinçer Üst Genç Kadınlar 2’ncisi, Atakan Delikan Üst Genç Erkekler 3’üncüsü, Betül Durmuş Üst Genç Kadınlar 3’üncüsü, Ömer Faruk Yetim Üst Genç Erkekler 3’üncüsü, Eminegül Güner Alt Genç Kadınlar 3’üncüsü, Şükran Lider U23 Kadınlar 3’üncüsü, Zehra Alkan U23 Kadınlar 3’üncüsü, Kader Seven U23 Kadınlar 3’üncüsü oldu” dedi.

Şehzadeler Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün 13 ulusal sporcusu ve 100’ün üzerinde Muaythai, Wushu ve Kickboks Ege Bölge Şampiyonluk madalyası olduğunu dile getiren Barış, “Ulusal Ekiplerimize en çok sporcu veren kulüp olmaktan son derece mutluyuz. Kulübümüz bünyesinde pandemi ihtiyatlarına uygun olarak fiyatsız eğitimlerimiz devam ediyor. Kulübümüz bünyesinde pandemi ihtiyatlarına uygun olarak fiyatsız eğitimlerimiz devam ediyor. 2020 senesinde yapılacak şampiyonalarda da kulübümüzü, gerek beynelmilel gerekse de milli arenada en hoş biçimde temsil ederek, zaferlerimize zaferler ilave edeceğimize inanıyoruz.” biçiminde konuştu.

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik de gerek beynelmilel ve gerekse de milli şampiyonlarda elde edilen galibiyet karşısında büyük onur dinlediklerini ifade ederek “Sporcu kardeşlerimizin galibiyeti, göğsümüzü kabartmış, bizi mutlu etmiştir. Şehzadeler ulusu ismine kendilerine teşekkür ediyor, zaferlerinin devamını diliyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu