Gündem

Şehzadeler’in sporcuları şampiyonalarda Türkiye’yi temsil edecek

Aydın’da yapılan Muaythai Gençler Türkiye Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri Müsabakalarında Şehzadeler Belediyesi Gençlik Spor Kulübü sporcusu Cemile Aykoç, 67 kiloda Türkiye şampiyonu olarak bu yıl Tayland’da yapılacak Dünya Gençler Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek. Yine aynı şampiyonada Busenur Çitçi de Türkiye 3’üncüsü olarak Muaythai Avrupa Kupası’nda Türkiye adına yarışacak.

Türkiye Muaythai Federasyonu 2021 yılı faaliyet programında yer alan Muaythai Gençler Türkiye Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri Müsabakaları, 01-07 Haziran 2021 tarihinde Aydın’ın Kuşadası ilçesinde gerçekleştirildi. Müsabakalarda Şehzadeler Belediyesi Gençlik Spor Kulübü sporcuları da yarıştı. Şampiyonaya ilişkin konuşan Şehzadeler Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Başkanı Akif Özer, “Aydın’da yapılan ve bir çok ilden şartları tutan 591 sporcunun yarıştığı milli takım seçmelerinde Şehzadeler Muaythai Eğitim Merkezimizde eğitim gören Cemile Aykoç 67 Kg gençlerde tüm rakiplerini yenerek Türkiye şampiyonu olmuştur. Altın madalyayı Şehzadeler’imize ve Manisa’mıza kazandıran sporcumuz bu yılsonu Tayland’da yapılacak Dünya Gençler Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecektir. Yine aynı şampiyonada Türkiye 3’üncüsü olarak derece yapan sporcumuz Busenur Çitçi de bu yıl içerisinde yapılacak Muaythai Avrupa Kupasında ülkemiz adına yarışacaktır. Başta bizden hiçbir desteği esirgemeyen Şehzadeler Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik ve her daim işbirliği içerisinde olduğumuz İl Spor Müdürümüz Yunus Öztürk olmak üzere, bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Tiktok takipçi satın al instagram takipçi satın al google.com.tr izmir saç ekim izmir saç ekim merkezi izmir web tasarım web tasarım google seo hizmeti manisa haberler ordu haberler beğeni satın al google seo lesonya görev yap para kazan izmir tentebodrum tente izmir korsan taksi