Gündem

Sela okuduğu için darp edilen müezzin: “Çok şükür Ayasofya’nın da açıldığını gördük”

MANİSA İHA – Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü dolayısıyla İzmir’de, Fetullahçı Terör Örgütü’nün FETÖ darbe teşebbüsü gecesi sela okuduğu için darp edilen emekli müezzin Mehmet Kuzgun’u Manisa’daki evinde ziyaret etti. Ziyarette konuşan Kuzgun, “Çok şükür ki Ayasofya’nın da açıldığını gördük. Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun, ayağına taş değdirmesin” dedi.

Vali Yaşar Karadeniz, FETÖ’nün darbe teşebbüsünde bulunduğu 15 Temmuz gecesi İzmir Narlıdere Kutlu Yalvaç Camisi’nde sela okuduktan sonra 3 şahıs tarafından darp edilen ve sonrasında devlet övünç madalyası ve gazilik beratı alan emekli müezzin Mehmet Kuzgun’u, 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü’nde evinde ziyaret ederek, Kuran-i Kerim ve Türk sancağı armağan etti. Vali Karadeniz’e Manisa Şehir Jandarma Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım, Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nursel Ustamehmetoğlu, Manisa Şehir Müftüsü Mustafa Soykök eşlik etti. Ziyarette, 15 Temmuz ve tüm şehitler anılarak, dua edildi. Ardından emekli müezzin Kuzgun, yaşadığı o kara geceyi Manisa protokol azalarına anlatarak, bir daha öyle bir günün yaşanmamasını beklenti etti. Ziyarette konuşan Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, “15 Temmuz’daki darbe teşebbüsü sırasında herkes bulunduğu pozisyonda bu girişim galibiyetsizliğe uğratmak için mücadele ve çaba içindeydiler. O gece ulusumuzun heyecanını ve mukavemet eforunu çoğaldırmak için Diyanet İşleri Başkanlığımızın yönergeleriyle tüm camilerimizde sela okundu. Bu sela okunması nedeniyle bazı din vazifelilerimiz hamleye uğradılar. Bugün de burada bu biçimde gazi olan kardeşimizin yanındayız. O gece gerçekten herkes vatan aşkını ulus aşkını, sancak aşkını, kendilerinden daha öte yakalamasalardı belki bu girişimi yasaklayamazdık. Sayın Cumhurbaşkanımızın da yönergeleriyle herkes bu mevzuda üzerine düşeni yaptı. Hakikatinde bu mevzuda hem bizim kendi tarihimiz hem de son yarıyılda bölgede yaşanan hadiseler; Irak ve Suriye başta olmak üzere tüm yurttaşlarımızın devlet, vatan ve sancak mevzusundaki hassasiyetini had safhada yakalamaya alıştırdı. Son 50 senede ülke olarak yaşadığımız terör hadiseleri bu mevzuda bizi iç dinamizmimizi eforlu ve ayakta yakaladı. Biz bu çabayı senelerdir sürdürüyoruz. 15 Temmuz bunun ayaklarından birisiydi. Şunu unutmayacağız ki biz bu mukavemetimizi ve bu şuurumuzu hep ayakta yakalamak zorundayız. O gece galibiyetsizliğe uğrayanlar hala kendilerine ümit veren ve kendilerini besleyen emperyal eforların yönergeleri altındalar. Bu eforlar ‘Lozan’la verdiğimizi bir gün alacağız’ temennisinden hiç bırakmadılar. Biz de bu şuurumuzu ve mukavemetimizi hiç kaybetmeden Lozan’la aldıklarımızı geri vermeyeceğiz hatta bu ülkemizi, vatanımızı hep ileriye eforlu kalkınmış bir ülke haline getirmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

“Çok şükür ki Ayasofya’nın da açıldığını gördük”

15 Temmuz gecesi sela okuduğu için darbedilen emekli müezzin Mehmet Kuzgun da ziyaretlerinden dolayı Manisa protokolüne teşekkür ederek, “15 Temmuz gazisi olarak bu ziyaretten dolayı gurur duydum. Cenab-ı Allah, halkımıza ve ümmetimize bir daha böyle 15 Temmuz gibi acıları göstermesin. 15 Temmuz günü bizi sela okuduğumuz için darp ettiler. Seladan, ezandan rahatsız olan vatan adileri bizi susturmaya çalıştılar ama biz kanımızın son damlasını kadar vatanımız, ulusumuz ve sancağımız için hazır olduğumuzu gösterdik. Çok şükür ki Ayasofya’nın da açıldığını gördük. Cumhurbaşkanımız, Reisimizden Allah razı olsun, ayağına taş değdirmesin. Allahın İzniyle Allah bize Mescid-i Aksa’nın da devamlı açılmasını kısmet eder” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu