Gündem

Selendi Nüfus Müdürlüğünden ‘Adreste Nüfus Hizmeti’

Manisa’nın Selendi ilçesinde kimlik kartı alabilmek için İlçe Nüfus Müdürlüğüne gidemeyen hasta, yaşlı ve engelliler “Adreste Nüfus Hizmeti” projesi ile başvurularını evden yaptı.

Manisa’nın Selendi ilçesinde Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğünce başlatılan proje kapsamında yeni tip çipli kimlik kartı alabilmek için nüfus müdürlüklerine gidemeyen hasta, engelli ve 75 yaş üstü vatandaşların başvuruları evlerinde alınmaya devam ediliyor. Selendi İlçe Nüfus Müdürü Çiğdem Dalkıran başta olmak üzere müdürlük personeli korona virüs tedbirleri kapsamında gerekli önlemleri alarak, vatandaşların adreslerine gidip Gezici Kayıt Terminali ile başvuru sahiplerinin biyometrik verisinin alımından imza aşamasına kadar bütün işlemleri evlerinde tamamlıyor.

Kimlik yenileme için müdürlüğe gelemeyen yaşlı ve hasta vatandaşların evlerine gittiklerini belirten İlçe Nüfus Çiğdem Dalkıran ise “Müdürlüğümüze mücbir sebeple gelemeyen hasta veya engelli vatandaşlarımız ile 75 yaş üstü büyüklerimizin kimlik başvurularını ve adres işlemlerini Müdürlüğümüze gelmeden evlerinde yapmaya çalışıyoruz. Muhtarlarımız aracılığıyla talepleri topluyor, Kaymakamlığımızca tahsis edilen araçla adreslerine gidip kimlik başvurularını alıyoruz. Bugüne kadar çoğu kırsalda olmak üzere 13 mahallemizde 140 vatandaşımızın kimlik başvurusunu aldık. Bu hizmetten faydalanan vatandaşlarımızın memnuniyetini görmek bizi de çok mutlu ediyor” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Tiktok takipçi satın al instagram takipçi satın al google.com.tr izmir saç ekim izmir saç ekim merkezi izmir web tasarım web tasarım google seo hizmeti manisa haberler ordu haberler beğeni satın al google seo lesonya görev yap para kazan izmir evden eve nakliyat izmir tentebodrum tente izmir korsan taksi