Gündem

Sıfır Atık Projesiyle büyük tasarruf

Sıfır Atık Projesi ile Manisa’da 2020 seneyi haziran ayında 1.756 adet ağacın kesilmesi önlenirken, 2 bin 893 metreküp de su tasarrufu sağlandı.

İsrafın önlenmesi, kaynakların daha bereketli kullanılması ve etrafı koruma şuurunun oluşturulması emeliyle başlanılan Sıfır Atık Projesiyle etraf korunurken ekonomiye de büyük katkı sağlanıyor. Manisa Valiliği, 2019 senesinin ocak ayından itibaren uygulanmaya başlayan proje kapsamında haziran ayındaki bilgileri paylaştı.

Manisa Valiliğinden yapılan söylemede, “Ocak 2019 tarihinden itibaren uygulamaya geçirilen Sıfır Atık Projesi kapsamında, Etraf ve Kentçilik Şehir Müdürlüğü tarafından iç mekan geri dönüşüm kutu lüzumlarını karşılamak üzere mavi kağıt, plastik, sırça, metal geri dönüşüm paketleri yaptırılmış ve kamu müessese ve kuruluşlarına dağıtılmıştır. Sıfır Atık Projesi uygulamasında 2020 seneyi haziran ayında 254 bin 400 kg geri kazanılabilir atık toplandı. Bir Araya Gelen bu atıklar sayesinde Manisa’da toplam 1.756 adet ağaç kurtarılmış aynı zamanda 497 bin 396 kwh enerji ve 2 bin 893 metreküp su tasarrufu sağlanmıştır.” denildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı