Gündem

Soma’da çalışmalar hızla devam ediyor

Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı takımları, ilçeye bağlı semtlerde, yol tertip etme, bakım onarım ve asfalt yama, kaldırım ve tertip etme çalışmaları hakikatleştirirken, Park ve Bahçeler Müdürlüğü takımları da park, bahçe, refüj, alan gibi farklı alanlarda çalışmalarını sürdürüyor.

Soma Belediye Başkanı Ali Tulup liderliğinde Soma Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından asıllaştırılan çalışmalar sürat kesmeden devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü takımları, ilçeye bağlı semtlerde, yol tertip etme, bakım onarım ve asfalt yama, kaldırım ve tertip etme çalışmalarına devam ediyor. Merkez ve kırsal semtlerde çalışmalarına devam eden Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı takımlar, yurttaşlardan gelen arzları da anında değerlendiriyor. Fen İşleri Müdürlüğü takımları ayrıca ilçenin değişik bölgelerinde yapılan su, elektrik, alt yapı çalışmaları sebebiyle bozulan yollarda da bakım ve onarım yaparak, mümkün kazaların önüne geçiyor.

Park, kavşak ve refüjlerde çiçeklendirme çalışmaları devam ediyor

Daha yaşanılabilir bir etraf için çalışmalarını devamlı sürdüren Soma Belediyesi, İlçe genelindeki park, kavşak ve refüjlerde çiçeklendirme, çim biçme ve yabani ot pakliği için çalışma başlattı.

Yaz mevsimi ile beraber Belediyeye ait park, bahçe, refüj, alan gibi farklı alanlarda yürütülen çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda takımlar sıcaklıkların iyice sezilmesi ile beraber daha yeşil ve rengarenk bir Soma için ilçe genelinde mevsimlik çiçek dikimi, çim biçme ve yabani ot pakliği çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmaların bitirilmesi ile yaz mevsimi süresince İlçe peyzaj tertip etmesi olarak rengarenk bir hal alacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu