GündemTanıtım

Tüm Haber Kurucusu Murat Gözgü Kimdir?

Murat Gözgü aslen Siirtli olan bir ailenin en büyük çocuğu olarak 1983 yılında İstanbul Fatih’te dünyaya gelmiştir.

Murat Gözgü aslen Siirtli olan bir ailenin en büyük çocuğu olarak 1983 yılında İstanbul Fatih’te dünyaya gelmiştir.

Gençliğinde Yaptığı Bazı Aktiviteler

Gençlik yıllarında vücut geliştirme ve kick box gibi savunma sporlarıyla ilgilenmiştir. İdealleri arasında iyi bir spor eğitmeni ve tanınmış bir sporcu olmak vardı.

Dizi ve sinema oyuncusu olan arkadaşlarının tavsiyeleri üzerine hobi olarak sinema ve dizi çekimlerinde figüran olarak rol aldı. Bir sinema filmi olan Alia’da polis rolünde kısa bir sahnede rol almıştır.

Sonrasında yaş meyve-sebze ticareti yapan babasının yanında iş hayatına atılmıştır. Uzun yıllar babasıyla birlikte meyve-sebze ihracatıyla uğraşan Murat Gözgü, kendi ayaklarının üzerinde durmak ve kendi işini yapmak istedi. Bununla beraber 2009 yılında turizme giriş yapmıştır.

Turizm Sektöründe Murat Gözgü

İlk olarak merkezi bir kentte bulunan EMEF Gıda Turizm şirketinde 2009 yılında yönetim kurulu başkanı, genel koordinatör olarak 1,5 yıl görev yaptı. Görüş ayrılıkları sebebiyle başka alanlara yöneldi.

Asmalı Mescitte bulunan bir kafe-bar ve restoranda hem işletmeci hem de güvenlik müdürü olarak görev yaptı.

Bu işin hemen ardından kardeşlerini de yanına alarak, Sultan Ahmet bölgesinde kafe-restoran olarak hizmet veren bir işletmeye ortak oldu.

2 yıl sonra daha iyi bir teklifle Sultan Ahmet bölgesinde taşımacılık ve turizm işine yöneldi. Bir tur şirketiyle anlaşarak havaalanı transferi, otel transferleri ve turistik gezilerle uzunca yıllar bu işi yaptı.

Sonrasında Ukrayna insanlarını araştırarak onların özgürlükçü ve geleneksel kültürünü öğrenmeye başladı. Kendini geliştirmek adına Rusça öğrendi.

Covid-19 Sonrasında Murat Gözgü

Covid-19 salgını öncesinde bir turizm firması ile anlaşan Murat Gözgü onlara lojistik destek turizm ekibi oluşturdu. Pandemi sebebiyle tüm işleri iptal etmek durumunda kaldılar. Murat Gözgü –  Ruhani Güneş ile ve tüm ekip arkadaşlarıyla birlikte Tüm Haber Sitesin’ de çalışmalarına tam gaz devam etmektedir. Ayrıca Instagram ve Youtube üzerinden aktif olarak videolar ve resimler paylaşmaktadır… https://tumhabersitesi.com/ Şu an hala Tüm haber sitesinde Dış Haber Müdürü olarak görev yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu