Gündem

Turgutlu Belediyesi lise adayı öğrencilere tercih desteği

Liselere Giriş İmtihanı LGS neticelerinin söylenmesinin ardından lise seçimi yapacak olan talebelere Turgutlu Belediyesinden yardım geldi.

Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Turgutlu Eğitim Merkezinde TURBEM açılan seçim merkezi ile lise adayı talebeler seçim yarıyılı süresince fiyatsız olarak uzmanlardan takviye alabilecekler.

LGS neticelerinin söylenmesi ve TURBEM’de lise adayı talebelerin seçimlerine müteveccih başlatılan çalışma hakkında söyleme yapan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, tüm talebelerin uzun bir zaman gösterdikleri emekler neticesinde istedikleri liselerde eğitim görmelerini dilediklerini, Turgutlu Belediyesi olarak da tüm talebelerin her zaman yanlarında olduklarını söyledi. Başkan Çetin Akın, “Lise adayı talebelerimizin merakla bekledikleri LGS neticeleri söylendi. Aylarca binbir emekle çalışan tam talebelerimizin amaçladıkları liselerde eğitim görmelerini diliyor ve talebelerimizi şimdiden tebrik ediyorum. Turgutlu Belediyesi olarak eğitimde denkliği her şeyin üstüne koyarak çalışma ve projelerimizi asıllaştırıyoruz. Bu kavrayış istikametinde tıpkı üniversite adayı talebelerimize seçimlerinde dayanakçı olduğumuz ve olacağımız gibi lise adayı talebelerimizin de yanındayız. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüze bağlı Eğitim Merkezimizde uzmanlarımız tarafından seçimlerini yapacak lise adayı talebelerimize seçimlerini tanımlama mevzusunda fiyatsız yardım sunuyoruz ve tam talebelerimizi Eğitim Merkezimize bekliyoruz. Bununla beraber lise ve üniversite imtihanlarına hazırlanacak olan talebelerimize Eğitim Merkezimizde kayıtların başladığını anımsatıyor, kayıt ve kurslarımızla alakalı ayrıntılı bilgi almak için Eğitim Merkezimiz ile belediyemiz hizmet binası 3. katta bulunan Kültür ve Sosyal İşler müdürlüğümüze bekliyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu