Gündem

Turgutlu Belediyesi temmuz ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi

Meclis buluşması hürmet duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın başkanlığında hakikatleşen buluşmada 6 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Temmuz ayı meclis buluşmasında açılış konuşması asıllaştıran Başkan Çetin Akın, temmuz ayında bilim, kültür, sanat, spor, politika camiasında yaşamını kaybeden ehemmiyetli adları yemini. Başkan Akın konuşmasında yakın ve uzak tarihte temmuz ayı içerisinde yaşanan hadiselere yer verirken Lozan Sulh Antlaşmasının 97’nci sene dönümü, Hatay’ın ana vatana katılışının sene dönümü, Kıbrıs Sulh Harekatının sene dönümü, Türk Dil Müessesesinin 88. kuruluş sene dönümü, 10 Temmuz Dünya Hukuk Günü ile 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutladı. Başkan Akın ayrıca Madımak, Başbağlar, Suruç Kırımı, Çorlu tren kazası, Srebrenitsa Kırımı ve 15 Temmuz darbe teşebbüsü vakalarında yaşamını kaybeden asker, örgütüne üyeleri ve sivil yurttaşlarla beraber Gezi Parkı protestoları sırasında Eskişehir’de yaşamını kaybeden Ali İsmail Korkmaz’ı yemini.

Konuşmasında tüm vatandaşların ve İslam Aleminin Kurban Bayramını kutlayan Başkan Akın, Kurban Bayramının herkese sulh, huzur, bolluk ve yarar getirmesini diledi. Başkan Akın ayrıca bayram keyfinin yeise dönüşmemesi için sosyal mesafe ve hijyen kaidelerine uyulması gerekildiğini de bir defa daha hatırlattı.

Temmuz Ayı Meclis Buluşmasında ilk gündem maddesi olarak Haziran Ayı Meclis Buluşmasına ait buluşma zabtı ve meclis kararları görüşüldü.

Gündemin ikinci maddesinde ise, Turgutlu İlçe Sıhhat Müdürlüğü’nün 16/06/2020 tarihli ve E.62 rakamlı yazısı ile; Albayrak Semti 2035 isme 1-12 parseller ile 192 isme 2 parsel arasındaki park alanı, 5. Mıntıka Ergenekon Semti 2487 isme 1 parsel ile 2488 isme 1 parsel arasındaki park ve otopark alanı, 5. Mıntıka Selvilitepe Semti 2084 isme 2 parsel, 1197 isme 8 parsel, 750 isme 1 parsel, 1198 isme 5 ve 9 parseller arasında kalan park alanına, Prefabrik 112 Acil sıhhat Hizmetleri İstasyonu yapılması Sıhhat Bakanlığınca uygun görülmüş olup, belirtilen 3 adet alanın 112 Acil Sıhhat Hizmetleri İstasyonu olarak kullanılması ve yapılacak protokol için Başkan Çetin Akın’a rey birliği ile yetki verildi.

Gündemin üçüncü maddesinde Kurtuluş Semti Karaağaç yolu- Yaka cadde kesişiminde bulunan belediyenin yapmış olduğu alan projesine “Kır Mahalle Atatürk Alanı” adının verilmesi hususu görüşüldü. Karar, rey birliği ile kabul edildi.

TURBEM maliyetleri onaylandı

Gündemin dördüncü maddesinde Turgutlu Belediye Meclisinin 02.07.2019 tarih ve 42 rakamlı kararı gereğince kurulan ve Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesine bağlı TURBEM Dershanesinde, 2020-2021 Eğitim yarıyılı için 7.sınıf ve 8. sınıflar hazırlık kursları için 1.700,00 TL, 11.- 12. sınıflar ve lise mezunları için üniversite imtihanlarına hazırlık kursları 1.900,00 TL olmak üzere 1. ve 2. yarıyıl başında iki taksit olarak tahsil edilmesi tanımlanmış olup; 2020-2021 seneyi eğitim yarıyılı için tanımlanan kurs fiyatlarının karara bağlanması hususu görüşülerek, rey birliği ile kabul edildi.

Gündemin beşinci maddesinde ise Turgutlu Kaymakamlığı liderliğinde kurulması tasarlanan, başta Celal Bayar Üniversitesi, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası ve muhtelif özel sektörün de iştirak edeceği kısa ismi TEKMER olan Turgutlu Teknoloji Geliştirme Merkezi’ne belediyenin de 100 bin TL anapara ile ortak olması ve bu mevzuda yapılacak olan kontrata imza atmak ve belediyemizi temsil etmek üzere Belediye Başkanı Çetin Akın’a yetki verilmesi hususu görüşülürken, meclis, rey birliği ile Başkan Akın’a yetki verdi.

Turgutlu Belediyesi temmuz ayı meclis buluşması dilek ve beklentilerin dile getirilmesinin ardından sona erdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu