Gündem

Turgutlu Belediyesi yaz spor etkinlikleri başlıyor

Kayıtlar ise 9 Temmuz Perşembe gününden itibaren alınacak.

Yaz Spor Aktiflikleri projesi ile Turgutlulu çocuk ve gençlerin fiziksel, sosyal ve kültürel açıdan gelişimlerine katkı sağlaması aynı zamanda yaz yarıyılını cümbüşlü etkinliklerle geçirmeleri hedefleniyor.

Sosyal mesafe ve hijyen kaidelerine dikkat edilecek

Korona virüs salgını sebebiyle sosyal mesafe ve hijyen kaidelerine uygun aktiflik ve çalışmaların yapılacağı yaz spor aktiflikleri kapsamında etkinlikler Irlamaz Spor Vadisinde sarih havada yapılacak.

Yaz spor faalliklerinde beş değişik etkinlik yer alacak

Irlamaz Spor Vadisinde tertip edilecek faalliklerde 7 -14 yaş arası çocuk ve gençlere müteveccih eğitim parkuru, atletizm, spor egzersizleri, esas spor dal aktiflikleri ve eğitsel oyunlar yer alacak. Yaz Spor Aktifliklerindeki tüm dallarda katılımcıların güç, hız, dayanıklılık, denge, koordinasyon kazanmaları hedefleniyor. Yaz spor faalliklerine katılacak olan çocuk ve genç katılımcılara ise Turgutlu Belediyesi tarafından sosyal mesafe kaidelerine uygun olacak olanağı da sağlanacak.

İlk kayıt tarihi 9 Temmuz Perşembe

Yaz spor faalliklerine kayıtlar ise 9 Temmuz Perşembe gününden itibaren başlayacak. Kayıt yaptırmak ve ayrıntılı bilgi almak isteyen katılımcılar, Turgutlu Belediyesi Hizmet Binası taban katı ile 3. katında yer alan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne giderek veya 0236 313 21 22 numaralı telefonu arayarak bilgi sahibi olabilecekler.

Yaz spor aktifliklerinin başlamasıyla alakalı konuşan Turgutlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “Çocuk ile gençlerimizin yaz yarıyılı süresince fiziksel, sosyal, kültürel açısında gelişimlerine katkı sunmak emeliyle yaz spor faalliklerimizi başlatıyoruz. Irlamaz Spor Vadisinde sarih havada spor faalliklerimizi hakikatleştirirken de sosyal mesafe ve hijyen kaidelerine oldukça dikkat edeceğiz, çalışmalarımızı bu kaidelere göre yapacağız. Yeniden sosyal mesafe kaidelerini koruyarak genç katılımcılarımıza servis ihtimali sağlayacağız. Spora ilgi duyan, sporu yaşamının bir parçası haline getirmek isteyen tüm çocuk ve gençlerimizi yaz spor aktifliklerimize davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu