Gündem

Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımında ilk imzalar atıldı

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın vazifeye gelmesinin ardından ‘Sporla Gelişen Gençlik Projesi’ kapsamında geçtiğimiz sene ilk kere kurulan ve Bayanlar Bölgesel Basketbol Liginde gayret eden Turgutlu Belediyespor Bayan Basketbol Ekibinde yeni sezon için transfer ve hazırlık yarıyılı başladı. Geçtiğimiz sezon Bayan Basketbol A Ekibinde başantrenörlük misyonunu yürüten Ceyhan Önk bu yıl basketbol şube mesullüğü vazifesine getirildi. Turgutlu Belediyespor Bayan Basketbol Ekibine, Türk basketbolu ve Ulusal Ekibe basketbolcu yetiştirilmesi emeliyle altyapıda yeni bir yapılanmaya gidilecek ve Ceyhan Önk de mevzubahisi bu yeni yapılanmanın başındaki ad olacak. Yeniden geçtiğimiz yıl A Ekibinde dayanakçı alıştırman olarak misyon alan Serdar Babacan ise A Ekibinin yeni başantrenörü oldu.

İlk transfer Şevval Oyan

Turgutlu Belediyespor Bayan Basketbol Ekibinin yeni sezonunun ilk transferi de reelleşti. Geçtiğimiz sezon Trabzon temsilcisi Pota Bordo Mavi Ekibinde gayret eden 22 yaşındaki Şevval Oyan bu sene Turgutlu Belediyespor Bayan Basketbol Ekibinin formasını terletecek.

Turgutlu Belediyespor Bayan Basketbol Ekibinin yeni sezon hazırlıkları ve ilk transferi ile alakalı söylemede bulunan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Sporcularımıza yardım olmak ve Turgutlu’muzun sporda profesyonel bir biçimde temsil edilmesini sağlamak emeliyle geçtiğimiz sene kurularak ilk kere bölgesel ligde galibiyetle bizleri temsil eden Bayan Basketbol Ekibimizde yeni sezon için hazırlıklarımıza başladık ve bazı farklılıklara imzalaydık. Bu yönde geçtiğimiz yıl Bayan Basketbol A Ekibimizin başantrenörlüğü misyonunu yürüten Ceyhan Önk bu yıl basketbol şube mesulümüz olarak vazifesine devam edecek. Geçtiğimiz sezonda basketbol ekibimizin A Ekibinde dayanakçı alıştırman olarak misyon alan Serdar Babacan ise A Ekibimizin yeni başantrenörü olacak. Basketbol ekibimizin idare kadrosundaki yeni görevlendirmelerle beraber yeni sezon için ise ilk transferimizi hakikatleştirdik. Geçtiğimiz sezon Pota Bordo Mavi ekibinde gayret eden genç sporcumuz Şevval Oyan bu yıl bayan basketbol ekibimizin yeni oyuncusu olacak. Bayan basketbol ekibimize reelleştirdiğimiz ilk transferimiz ve yeni görevlendirmelerimizin Turgutlu’muza hayırlı olmasını diliyor, yeni sezonda bayan basketbol ekibimize zafer dileklerimi iletiyorum.” dedi.

Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı ve Turgutlu Belediyespor Asbaşkanı Fırat Honaz: “ Bu sezon yeni bir yapılanmaya gittik. Genç ve devingen bir ekip oluşturmak istiyoruz. Ayrıca alt yapıda bulunan maharetli sporcularımızı Türk basketboluna kazandırmak istiyoruz. Hem alıştırmanlarımıza yeni vazifelerinde hem de ilk transferimiz Şevval Oyan’a galibiyetler diliyorum.” dedi.

Basketbola Kocaelispor altyapısında başlayan Şevval sırasıyla Edremit Belediyesi Gürespor, Kocatürk Koleji, Edirne Belediyespor, Burhaniyespor ve Porta Bordo Mavi formalarını giydi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu