Gündem

Turgutlu Belediyespor Sude Gençer ile sözleşme imzaladı

Turgutlu Belediyespor, altyapısından yetişen Sude Gençer ile kontrat imza attı.

Geçtiğimiz sezon Pota Bordo Mavi ekibinde forma giyen Şevval Oyan ile ilk transferini yapan Kadın Basketbol Ekibi ikinci transferini de kendi altyapısından yetişen Suda Gençer ile reelleştirdi. Turgutlu Belediyesinde tertip edilen imza merasimine Sude ile beraber Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı ve Turgutlu Belediyespor As Başkanı Fırat Honaz, Basketbol Şube Mesulü Ceyhan Önk ve Başantrenör Serdar Babacan katıldı.

İç transferde ilk imza Sude Gençer’den

Turgutlu Belediyespor’un her yaş kategorisinde forma giyen 17 yaşındaki Sude Gençer, 14 – 15 yaş kategorisinde Ulusal Ekip formasını giydi. Basketbol kariyerinde ilk kere profesyonel imzayı atan genç sporcu ilk kere A ekip seviyesinde forma giyecek.

İç transferde ilk imza olarak Sude Gençer’in özellikle seçildiğini belirten Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “Biz bu ekibi kurarken Turgutlu’da yetişen sporcuların forma giymesi için yola çıkmıştık. Bu ekip ilçemizde yetişen sporcuların üst seviyede basketbol oynaması için heyetti. İç transferde ilk imza olarak özellikle Sude’yi seçtik. Hem alt yaş kategorilerinin hepsinde forma giymiş olması hem de ilk kere A ekip seviyesinde oynayacak olması sebebiyle çok umursadığımız bir oyuncu. Bizim ekibi kurarken hedeflediğimiz amaca bütün olarak uyan bir oyuncu. Hem Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Ekibine hem de Türk basketboluna uzun seneler hizmet edeceğini düşünüyoruz. Allahın İzniyle öğretmenlerimizle beraber Sude’yi ilerleyen senelerde çok ehemmiyetli bir basketbolcu olarak göreceğiz. Hem Sude’ye hem de kulübümüze hayırlı olsun.” biçiminde konuştu.

İlk imzası olduğu için oldukça coşkulu olduğunu belirten Sude Gençer ise, “Alt yaşlarda uzun senelerdir oynadığım kulübe bu gün ilk imzamı attığım için çok mutluyum. Bana güvenen başta öğretmenlerimiz olmak üzere, bu ekibi kurarak bizlere ligde gayret etme uğru veren Belediye Başkanımız Çetin Akın’a ve Başkan Yardımcımız Fırat Honaz’a teşekkür ediyorum. Bana olan güveni boşa çıkarmamak için çok çalışıp formayı alacağım.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu