Gündem

Turgutlu’da hayvan satış ve kurban kesim yerleri belli oldu

Kurban Bayramına rakamlı günler kala Turgutlu’da hayvan satış ve kurban kesim alanlarının yerleri tanımlandı. Kurban Hizmetleri Komiteyi tarafından alınan karara göre Irlamaz Vadisi 2. Etabı kurban satış yeri olurken, Selvilitepe, Pazartesi, Cumartesi, Ergenekon Pazaryerleri ve Turgutlu Belediyesi Paklik İşleri Şantiyesi kurban kesim alanları olacak.

Korona virüs salgını sebebiyle hayvan satış ve kurban kesim alanları girişlerinde ateş ölçümleri yapılacak, maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen kaidelerine riayet edilmeleri sağlanacak.

Hayvan satış alanı olarak tanımlanan Irlamaz Vadisi 2. Etapta kiralama yapmak isteyen yurttaşlar Turgutlu Zabıta Müdürlüğüne müracaat etecek. Kiralama değerinin ödemeleri ise Turgutlu Belediyesine yapılacak.

Konuyla alakalı söyleme yapan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Mübarek Kurban Bayramımıza rakamlı günler kala Kurban Hizmetleri Komitemizce hayvan satış ve kurban kesim alanları ve yürütülecek çalışmalar hakkında görüşmeler yapılarak bir ekip kararlar alındı. Komitenin aldıkları karar güzergahında Irlamaz Vadisi 2. Etap hayvan satış yeri olarak tanımlanırken, Pazartesi, Cumartesi, Ergenekon Pazaryerleri ve belediyemizin Paklik İşleri Şantiyesinin kurban kesim alanları olması noktasında karar alındı. Pandemi nedeniyle yurttaşlarımızın hayvancılıkla uğraşan kardeşlerimizin rastgele bir kasvet yaşamamaları ismine tüm itinayı göstereceğiz. Hayvan satış ve kurban kesim yerlerimizde sosyal mesafe, maske kullanımı ve hijyen kaidelerine uyulması mevzusunda lüzumlu hassasiyeti göstererek teftişlerimizi yapacağız. Yurttaşlarımızdan da aynı dikkati göstermelerini beklenti ediyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu