Gündem

Vakıflar Bölge Müdürlüğünden şehitler için mevlid-i şerif

İzmir Vakıflar Bölge Müdürlüğü 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Gününde şehitler hatırasına Manisa’da Mevlid-i Şerif okuttu.

Şehzadeler kenti Manisa’da tarihi Hatuniye Camiinde ikindi namazı evveli hakikatleşen programa İzmir Vakıflar Bölge Müdürü Muzaffer Ataseven, Şehzadeler İlçe Müftüsü Mehmet Cesur, Hayır İşleri Şube Müdürü Haşim Yadigar ve yurttaşlar katıldı. Mevlid-i Şerif programında yurttaşlara 2 bin kutu ikramlık şeker ve 250 adet ‘Acayip Vakıflar’ adlı kitap dağıtıldı. Şehzadeler İlçe Müftüsü Mehmet Cesur programda tüm şehitler için dua ettirdi.

İzmir Vakıflar Bölge Müdürü Muzaffer Ataseven yaptığı söylemede, “15 Temmuz’un yıldönümü. Aziz halkımızın üryan elleriyle tankları durduğu bir sene. Allah memleketimize, halkımıza bir daha böyle badireler kısmet etmesin. Biz hem 15 Temmuz şehitlerimizi, hem tam şehitlerimizi hatimlerle, Mevlidi Şeriflerle Fatihalarla ruhlarını şad ettik. Malazgirt’ten Çanakkale’ye, Kosova Savaşı’ndan İdlib’e, Kıbrıs Harekatından Güneydoğu’daki tam şehitlerimizi anıyoruz. Allah ruhlarını şad ettin. Gazilerimize de sıhhatli sağlıklı bir ömür versin. Şurayı unutulmamalı ki bu halk her zaman dik durmuştur, dik durmasını öğrenecektir. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere bu mevzuda çaba veren tam aziz ulusumu da hürmetle anıyorum. Bizler Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne bağlı İzmir Vakıflar Bölge Müdürlüğü olarak bugünün hatırasına Mevlidi Şerifler okuttuk. Allah kabul etsin. Bunu Şehzadeler Kenti Manisa’mızda yaptık” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu