Gündem

Vakıflar Bölge Müdürü Ataseven Manisa’da incelemelerde bulundu

İzmir Vakıflar Bölge Müdürü Muzaffer Ataseven, Manisa’da onarımı devam eden Ulu Camii ile inşası süren Yiğitbaş Veli Camii’nde tahlillerde bulundu.

İzmir Vakıflar Bölge Müdürü Muzaffer Ataseven bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Manisa’ya geldi. Ataseven, Manisa’nın manevi mimarlarından Ahmed Şemseddin Marmaravi Yiğitbaş Veli türbesinin de içerisinde bulduğu Yiğitbaş Veli Camii inşaatında tahlillerde bulundu.

Onarım çalışmaları devam eden Ulu camii’nde de tahlillerde bulunan Ataseven, “Bizlere itimat edilen ecdat yadigarı tarihi yapıtlara sahip çıkma ismine başlattığımız onarım çalışmalarını yerinde araştırmak ve yetkililerden bilgi almak üzere Manisa’ya geldik. İlk evvel, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yönergesiyle yenilenme çalışmaları sürat kazanan, Şehzadeler kenti Manisamızın manevi mimarlarından Ahmed Şemseddin Marmaravi türbesinin de içerisinde bulunduğu Yiğitbaş Veli Camii inşaatını inceledik. Daha sonra onarımı devam eden Ulu Camii’nde tahlillerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldık” diye konuştu.

Ataseven daha sonra Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Ali Erdoğan ile beraber Akhisar’da da tahlillerde bulundu. Akhisar’daki tahlillerini bitiren Ataseven İzmir’e gitmek üzere Akhisar’dan dağıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu