Gündem

Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Ökten Manisa’daki çalışmaları inceledi

Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Erol Ökten, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Manisa’ya geldi. Ökten, restorasyonu devam eden Manisa Ulu Camii ve Mimar Sinan’ın Ege Bölgesi’ndeki tek eseri olan Manisa Muradiye Camii’nde incelemelerde bulundu.

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Manisa’ya gelen Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Ökten, beraberindeki İzmir Vakıflar Bölge Müdürü Muzaffer Ataseven ve İzmir Vakıflar Bölge Müdür Yardımcısı Burak Kaynak ile birlikte ilk olarak Manisa Valisi Yaşar Karadeniz’i makamında ziyaret etti. Vali Karadeniz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederken, Ökten ise Vakıflar Genel Müdürlüğünün Manisa’daki vakıf eserlerine yaptığı katkılarından ve misafirperverliğinden dolayı Vali Karadeniz’e teşekkür etti.

Ziyaretin ardından Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Ökten beraberindeki Vakıflar Bölge Müdürü Ataseven ve Bölge Müdür Yardımcısı Kaynak ile birlikte restorasyonu devam eden Ulu camide incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Ökten, Manisa Ulu Camii ve Osmanlı döneminde yaptığı eserlerle dünya tarihine damga vuran Mimar Sinan’ın Ege Bölgesi’ndeki tek eseri olan Manisa Muradiye Camii’nde yaptığı incelemelerin ardından sırasıyla, Manisa Mevlevihanesi, Kırkağaç’ta restorasyonu devam eden Karaosmanzade Camii ve Soma’da bulunan Hıdırbey Camii’ni ziyaret etti.

Ökten, ziyaret ve incelemelerinin ardından İzmir’e gitmek üzere Manisa’dan ayrıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Tiktok takipçi satın al instagram takipçi satın al google.com.tr izmir saç ekim izmir saç ekim merkezi izmir web tasarım web tasarım google seo hizmeti manisa haberler ordu haberler beğeni satın al google seo lesonya görev yap para kazan izmir evden eve nakliyat izmir tentebodrum tente izmir korsan taksi