Gündem

Vali Karadeniz Alaşehir’de incelemelerde bulundu

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz ilçe ziyaretleri kapsamında Alaşehir’de tahlillerde bulundu. Vali Karadeniz Alaşehir ziyaretinde üzüm bağları dolu ve kasırgadan hasar gören üreticileri de ziyaret etti.

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz Alaşehir ziyaretinde, Akkeçili Semti bölgesinde fırtına, dolu ve yağıştan hasar gören alanlarda tahlillerde bulunarak çiftçilere geçmiş olsun dileklerini iletti. Yaşanan afetten dolayı hasar gören alanlarda İlçe Tarım Müdürlüğü teknik personelleri tarafından lüzumlu tahlillerin yapıldığını söyleyen Vali Karadeniz, “Çiftçilerimizin natürel afetlere karşı alacağı en ehemmiyetli ihtiyat Tarım Sigortasıdır. Manisa genelinde Tarım Sigortası yaptırma oranı yüksek ancak bu oranın daha da yükselmesini, tam çiftçilerimizin Tarım Sigortası yaptırmasını heves ediyoruz. Devlet olarak her zaman çiftçilerimizin yanındayız. Yağış ve dolu nedeniyle mahsulleri hasar gören tam çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, çiftçilerimizin emeklerinin karşılığını aldıkları yararlı bir sene geçirmelerini beklenti ediyorum.” dedi.

Vali Karadeniz, Gürsu Semtinde bulunan MASPO Jeotermal Enerji işletmesini de ziyaret ederek, işletmenin İdare Heyeti Başkanı Remzi Gür ve şirket yetkililerinden kuruluşun faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Vali Karadeniz daha sonra İlçe Kaymakamı Abdullah Uçgun’u makamında ziyaret etti ve ilçenin genel gidişatı hakkında bilgiler aldı.

Vali Karadeniz’e ziyaret ve tahlilleri sırasında Alaşehir Kaymakamı Abdullah Uçgun, Tarım ve Orman Şehir Müdürü Metin Öztürk, Alaşehir Tarım ve Orman İlçe Müdürü Bülent Güleç ile değişik alakalılar eşlik etti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir