Gündem

Vali Karadeniz’in hedefi Spil’i Türkiye’nin cazibe merkezi haline getirmek

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz misyona başladığı günden beri iki defa ziyaret ettiği Spil Dağı Ulusal Parkının Türkiye’nin cazibe merkezi haline getirmek için çalışmalar yapılması gerektiğini söyledi.

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa Gazeteciler Toplumu Başkanı Ali Filizkan’ı ziyaret ederek, 24 Temmuz Basın Bayramını Kutladı. Ziyarette Manisa Gazeteciler Toplumu Onursal Başkanı Ertuğrul Aytaç, Manisa Valiliği Basın ve Milletle İlişkiler Müdürü Nagihan Eroğlu ve Manisa Gazeteciler Toplumu İdare Heyeti azaları da hazır bulundu.

Manisa’da misyona başladıktan sonra 2 defa Spil Dağı Ulusal Parkı’na çıktığını ifade eden Vali Yaşar Karadeniz, “Gördüğüm kadarıyla Spil Dağı Manisa milleti ile İzmir milletinin mesire alanı haline dönüşmüş. Bu haliyle kalırsa iyi değil. İnsanlar neden Spil Dağı’na çıkmalı. İnsanları Spil Dağı’na çıkartacak ve cezbedecek alanlar oluşturulmalı. Spil Dağı’nda natürel atlar olan yılkı atları var. Bunları her zaman görmek olası değil. Onun için bu yılkı atları görebilecek gözlem konutları yapılabilir. Ankara’dan, İstanbul’dan, Malatya’dan insanları orayla sürükleyebilecek alanlar oluşturulmalı” diye konuştu. Manisa Gazeteciler Toplumu Başkanı Ali Filizkan da Vali Karadeniz’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu