Gündem

Vatandaş istedi mahallede Kur’an Kursu açıldı

Manisa’nın Sarıgöl ilçesine bağlı Emcelli Mahallesinde vatandaşların talebi doğrultusunda Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Kur’an-ı Kerim kursu açıldı.

Sarıgöl Halk Eğitimi Merkezi tarafından Milli Eğitim Bakanlığının ‘Telafide ben de varım’ eğitim programı kapsamında Emcelli Mahallesinde Kur’an-ı Kerim kursu açıldı. Çocuklara yönelik olarak açılan kurs 120 saat sürecek. Kurs kapsamında çocuklara alfabe, sureler, ilmihal ve güzel ahlakın yanında Kur’an-Kerim dersleri verilecek.

“Beş kursta 100 öğrenci”

Sarıgöl Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Oruç, “Sarıgöl Halk Eğitimi Merkezi olarak öğrencilerimizin her daim yanındayız. Kur’an-ı Kerim kursu açılması konusunda vatandaşlarımızın bize yoğun bir talebi oldu. Bizde vatandaşlarımızın taleplerini değerlendirerek 3 mahallemizde 5 kurs açtık. Kurslarımızda kız çocuklarımız yoğunlukta. Kurslarımızda yaklaşık 100 çocuğumuz Kur’an eğitimi almakta. Kurslarımız ağustos ayının sonuna kadar devam edecek. Kış döneminde ise yetişkinlere yönelik kurs açmayı planlıyoruz. Kurs sonunda öğrencilerimize sertifika vereceğiz.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Tiktok takipçi satın al instagram takipçi satın al google.com.tr izmir saç ekim izmir saç ekim merkezi izmir web tasarım web tasarım google seo hizmeti manisa haberler ordu haberler beğeni satın al google seo lesonya görev yap para kazan izmir evden eve nakliyat izmir tentebodrum tente izmir korsan taksi