Gündem

Vatandaşların güvenliği için sulama kanalı etrafına tel örgü çekildi

Saruhanlı Belediyesi, Mütevelli Mahallesi’nden geçen ana sulama kanalının imar planı içinde kalan bölümüne, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması için tel örgü çekti.

Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde Mütevelli Mahallesi’nde vatandaşların can güvenliği için ana sulama kanalının imar planı içinde kalan bölümüne tel örgü çekildi. Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Başkan Yardımcısı Hüseyin Baysal ile birlikte Mahalleyi ziyaret ederek, kanal çevresinde yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

Başkan Bilgin, burada yaptığı açıklamada yürütülen çalışma hakkında bilgi vererek, “İlçemizde tarımsal sulama sezonu başladı. Dolayısıyla Demirköprü Barajından bırakılan su, kanallar vasıtasıyla yöremize ulaştı. Bizlerde, bu kanallarda düşme ve boğulma gibi vakaların yaşanmaması, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması noktasında tedbir alıyoruz. Bu kapsamda Mütevelli’de imar planı içinde kalan ana kanalın etrafına tel örgü çekiyoruz” dedi.

Çocukların ve gençlerin, yaz aylarında serinlemek için kanallara girmesinin büyük tehlike arz ettiğini ifade eden Bilgin, bu konuda ailelere da çağrıda bulunarak, “Lütfen, çocuklarımızı uyaralım ve koruyalım” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Tiktok takipçi satın al instagram takipçi satın al google.com.tr izmir saç ekim izmir saç ekim merkezi izmir web tasarım web tasarım google seo hizmeti manisa haberler ordu haberler beğeni satın al google seo lesonya görev yap para kazan izmir evden eve nakliyat izmir tentebodrum tente izmir korsan taksi