Gündem

Yeniharmandalı’da taşkınların önüne geçiliyor

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, yağışlı havalarda meydana gelebilecek taşkınların önüne geçebilmek adına dere yataklarında başlattığı temizlik çalışmalarına devam ediyor. Şehzadeler ilçesi Yeniharmandalı Mahallesi sınırlarında bulunan dere yatağında temizlik çalışması başladı. MASKİ ekipleri tarafından yürütülen çalışmaları MASKİ Genel Müdürü Gökhan Çevik, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Cem Çöllü eşliğinde çalışmaları yerinde inceledi.

6 kilometrelik dere temizlik çalışması yapılıyor

Temizlik çalışmasını inceleme sırasında kısa bir açıklama yapan Genel Müdür Yardımcısı Çevik, “MASKİ olarak Manisa genelinde yürüttüğümüz dere temizlik ve ıslah çalışmalarına devam ediyoruz. Her zaman vatandaş odaklı yürüttüğümüz çalışmalara bugün bir yenisini daha ekledik. Yeniharmandalı Mahallemizde geçtiğimiz yıllarda özellikle tarım arazileri ve bazı hayvan çiftlikleri taşkın sebebiyle sular altında kalmıştı. Ekiplerimizin özverili ve başarılı çalışmalarıyla artık taşkınların önüne geçiyoruz. Mahallemiz sınırları içerisinde bulunan 6 kilometrelik deremizin temizlik çalışmaları başladı. Çalışmalarımız neticesinde taşkınların önüne geçerek vatandaşlarımızın mal ve can güvenliklerini korumaya almış bulunmaktayız. Temizlenen derelerimizin de sık sık kontrollerini yaparak su akışlarının güvenli olduğu araştırılmaktadır” diye konuştu.

“Derenin temizliği bizler için çok önemliydi”

Yeniharmandalı Mahalle Muhtarı Veysel Akkoyun ise, yürütülen dere temizlik çalışmaları ile ilgili teşekkürlerini ileterek, “Mahallemiz içerisinden geçen derenin temizliği bizler için çok önemliydi. Özellikle tarım arazilerini ve bazı hayvan çiftliklerini etkileyen bir dereydi. MASKİ ekipleri sayesinde artık taşkınların önüne geçtik. Her zaman yanımızda olan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e ve MASKİ ekiplerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu