Gündem

Yunusemre Belediye Meclisi 3 aylık aranın ardından toplandı

Temmuz Ayı Meclis Buluşması Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında maske ve sosyal mesafe kaidelerine dikkat edilerek asıllaştırıldı.

Yunusemre Belediyesi, tüm dünyayı tesiri altına alan korona virüs Covid-19 salgını dolayısıyla 3 aylık aranın ardından toplandı. Temmuz Ayı Meclis Buluşması, meclis salonunda Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında yapıldı. Maske ve sosyal mesafe kaideyi dikkate alınarak başlanan buluşma evveli meclis azaları ve müdürler ateşleri ölçülüp, el hijyeni sağlanarak salona alındı. İYİ Parti Grubunun teklifiyle hürmet duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan buluşmada 36 madde görüşüldü. Tüm dünyanın güç bir süreçten geçtiği yarıyılda virüsle gayrette faal bir çalışma yürütmeye çaba gösterdiklerini dile getiren Belediye Başkanı Çerçi, bu mevzuda misal olan başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sıhhat Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve sıhhat çalışanları ile gece gündüz demeden yoğun bir mesai tüketen belediye personeline teşekkür etti.

Faaliyet Raporu oylandı

Buluşmada 2019 seneyi faaliyet raporu görüşüldü. Başkan Çerçi, raporun oylanması sırasında koltuğunu Meclis Başkanvekili Dilşat Ulaş’a vazgeçti. Strateji Geliştirme Müdürü Orhan Hoş, rapor hakkında meclis abonelerini bilgilendirdi. faaliyet raporu AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partili meclis azalarının kabul, İYİ Parti ve CHP’li meclis azalarının ret oyu vermesiyle rey çokluğu ile kabul edildi.

Karaköy Pazaryeri de meclis gündemindeydi

Mecliste pazaryerlerinde alınacak tezgah tahsis kullanım fiyatı da tanımlanırken; pazartesi günleri Karaköy’de kurulan ancak salgın dağılma tehlikeyi sebebiyle Şehir Hıfzısıhha Kurulu’nun kararı ile faaliyette olmayan pazaryerinin vaziyeti görüşüldü. Başkan Çerçi, Karaköy’de pazarın cadde içlerine dağıldığını, bu vaziyete ait eş duruşma kararları olduğunu dile getirdi. Bölge milletinin de bu mevzuda şikayetleri olduğunu kaydolan Belediye Başkanı Çerçi, meclis olarak hem pazarcı esnafını hem de burada yaşayan yurttaşları mutlu edecek bir çalışmanın yapılması gerektiğini ifade etti. Madde, görüşülmek üzere alakalı komitelere sevk edildi.

Komisyon azaları belirlendi

Plan ve Bütçe, İmar, Gençlik Spor ve Eğitim, Etraf ve Sıhhat, Sosyal Dayanak Yaşlı Manili Kadın Çocuk, Kırsal Kalkınma ve Semtlere Hizmet, Kültür ve Sosyal İşler, Yönetimsel ve Hukuk İşleri, Kentsel Değişim, Sanayi Bilişim ve Teknoloji Komisyonları’nda bir sene zamanla vazife yapacak meclis azalarının tanımlandığı buluşmada kapalı oylama ile yapılan encümen azalıklarına Gürkan Koyuncu, Cemal Kutlar ve Dilşat Ulaş seçildi. Buluşma sonunda Ağustos Ayı Meclis Buluşmasının 5 Ağustos Çarşamba günü saat 18.00’da yapılması kararlaştırıldı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı