Gündem

Yunusemre Belediyespor’dan 3. Lig için yeni teklif

Yunusemre Belediyespor Kulüp Başkanı Arif Alkan, Türkiye Futbol Federasyonu’nun TFF Bölgesel Acemi Lig BAL kararıyla alakalı söylemede bulundu. Alkan, BAL’dan bir üst tura çıkılması için şampiyonlukta iddiası bulunan ekiplere bir grup daha açılmasını önererek, ”Ya şampiyonlukta iddiası olan ekipler için TFF 3. Lig’de bir grup daha yapılsın, ya da play-off maçları oynatılsın” dedi.

Bölgesel Acemi Lig 8. Grup’ta 22 maçta topladığı 52 puanla ikinci sırada yer alan Yunusemre Belediyespor Kulüp Başkanı Arif Alkan daha evvel liglerin kaldığı yerden oynatılamaması halinde grup ikincilerinin ve hatta üçüncü sırada yer alan ekiplerin de 3. Lig’e alınmaları nasihatinde bulunmuştu. Ancak TFF’nin yalnızca grup birincilerinin çıkarılması kararı üzerine Yunusemre Belediyespor Kulüp Başkanı Arif Alkan, mevzuyla alakalı söylemede bulundu. Belediyespor Başkanı Alkan, korona virüs sebebiyle ara verilen liglerde TFF 2. ve 3. Lig’de birinci olan ekiplerin bir üst lige çıkarıldığını belirterek, “2., 3., 4. ve 5. sırada yer alan ekiplerin de play – off oynatılmasına karar verilmiştir. Ancak bölgesel acemi lige bu şans verilmedi. Bu kararı yanlış buluyoruz.“ dedi.

“Görmezden geliniyor”

Yunusemre Belediyespor Başkanı Arif Alkan, Yunusemre Belediyespor gibi iddialı olan 2. ve 3. sırada yer alan bölgesel acemi lig ekiplerinin görmezden gelindiğini vurgulayarak şunları söyledi: “Senelerdir bölgesel liglerden profesyonel lige çıkmak için çaba eden şehir ve ilçe ekipleri ne yazık ki mukadderatına kurban edilmiştir. Bu ekipler sezon başından beri ciddi giderler yapmış ve her türlü azabı sürükleyen ekipler verilen kararla hüsrana uğramıştır. Kulübümüz ligde çoğu birinci sıradaki ekiplerden daha fazla puan toplamıştır. Ligin bitimine 4 hafta kala liderle maçımız vardı ve şampiyonluk talihimiz devam ediyordu. Sezon bitirildiğinde olur ya da olmaz bahtı devam eden kulübümüz bu kararla üzülmüştür.”

“Şampiyonlukta iddiası olan ekiplere bir grup daha açılsın”

Yunusemre Belediyespor Kulüp Başkanı Arif Alkan şampiyonlukta iddiası bulunan ekiplere bir grup daha açılmasını önererek, ”Ya şampiyonlukta iddiası olan ekipler için bir grup daha yapılsın. Ya da play – off maçları oynatılarak şampiyonlukta iddiası olan ekiplerin TFF 3. Lige çıkarılmasını istiyoruz” dedi. Sürecin sonuna kadar takipçisi olacaklarını ifade eden Alkan, “Biz de Yunusemre Belediyespor Kulübü olarak sürecin neticelerine göre oturup karar alarak yolumuza devam edeceğiz.” diyerek laflarını bitirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu