Gündem

Yunusemreli judocularda hedef Türkiye şampiyonası

Tüm dünyada tesirli olan koronavirüs salgını sebebiyle çalışmalarına 3 ay ara veren Yunusemre Belediyesporlu judocular, idmanlarına başlarken, judocularda gaye ilk yapılacak Türkiye Şampiyonasında Manisa’yı temsil etmek.

Yunusemre Belediyespor judo ekibi sporcuları idmanlarını alıştırmanları himayesinde 19 Mayıs Stadyumunda yapıyor. Koronavirüs salgını dolayısıyla söylenen tüm kaidelere uyan sporcularda ilk gaye Türkiye şampiyonasında Manisa’yı temsil etmek. 3 aylık aranın ardından yine çalışmalara başladıklarını kaydolan Yunusemre Belediyespor Kulübü Judo Alıştırmanı Orhan Akdemir mevzuya ait yaptığı söylemede, “Pandemi sürecinde salonlar kapalı olduğundan ekip olarak çalışmalarımıza gruplar halinde 19 Mayıs Stadyumunda devam ediyoruz. 2020-2021 sezonunda da Yunusemre Belediyespor’u judo 1. liginde allahın izniyle en iyi biçimde temsil edeceğiz. Gayeimiz Türkiye Şampiyonalarında dereceler yaparak, millî ekibe sporcular kazandırmak ve Balkan, Avrupa ve dünya şampiyonalarında da kulübümüz, şehrimiz ve ülkemizin adını duyurmak. Bize çalışmalarımızda takviye olan başta Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye, Kulüp Başkanımız Arif Alkan’a, bizlere olanaklarını sunan Gençlik ve Spor Şehir Müdürü Yunus Öztürk’e çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Yunusemre Belediyesporlu judoculardan Mehmet Alp Seçilmiş ve Halil Öğer de yine dostlarıyla beraber idman yapmaktan mutluluk dinlediğini söyledi. Gayelerinin şampiyonalarda en iyi dereceler elde etmek olduğunu kaydolan Halil Öğer, “Çalışmalarımıza 19 Mayıs Stadyumunda güç ve kondisyon idmanı yaparak devam ediyoruz. Beklentimiz en kısa vakitte salonlara geri dönmek, idmanlarımıza orada devam etmek. Ekip olarak niyetimiz de ilk Türkiye Şampiyonasına giderek şehrimizi, kulübümüzü temsile etmek, madalyalar kazanmak” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu