Gündem

Zaman içinde yıpranan yol yenileniyor

Ağır tonajlı taşıtların kullanması sebebiyle zaman içerisinde eskiyen yol, çalışmalarla beraber daha konforlu bir hale geldi.

Vatandaşların konforlu ve tehlikesiz bir biçimde erişim sağlayabilmesi emeliyle yol imal ve onarım çalışmalarını, senenin dört mevsimi sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, yaz mevsimi gelmesiyle beraber çalışmalarına sürat verdi. Çalışmalar kapsamında Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol İmal ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı takımlar, Şehzadeler ilçesi Karaağaçlı Semti ile Çerkez Mahmudiye Semti arasında irtibatı sağlayan, takribî 2 buçuk kmlik yolda sathi kaplama çalışması asıllaştırıyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol İmal ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay, Sanat Yapıları Şube Müdürü Serdinç Bulut, Çerkez Mahmudiye Mahalle Muhtarı Osman Yüksel ile beraber mevcut yolda yürütülen çalışmaları araştırdı. Çalışmalar hakkında bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol İmal ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay, “Şehzadeler ilçemizde Karaağaçlı Semti ile Çerkez Mahmudiye arasında irtibatı sağlayan takribî 2 buçuk kmlik rotada asfalt çalışması asıllaştırıyoruz. Aşinayı üzere, Büyükşehir Belediye Başkanız Sayın Cengiz Ergün’nam ifade ettiği sathi kaplama çalışmalarını süratli bir biçimde devam ettiriyoruz. Ancak, TÜPRAŞ’ın daha evvel yaptığı bildirim ile Mayıs ayından itibaren bitüm temin edemiyoruz. Yeni yapıma geçtiklerini bizlere ilettiler. Biz de bitüm teminine başladık. Ancak, burada bir buçuk aylık bir kaybımız oldu. Biz de bu bir buçuk aylık zamanı yolların asfalt evveli alt yapı çalışması ve genişletmesiyle geçirdik. Yaptığımız bu esas çalışmalarında yurttaşlarımızın memnuniyetini görmekteyiz” dedi.

“Özveriyle çalışmaya devam edeceğiz”

Pandemi sürecinde yaşanan aksaklıkların yaşanmaması için takımların özveriyle çalıştığını laflarına ilave eden Kuruçay, “Cengiz başkanımızın bizlere iletmiş olduğu yol imal çalışmasına erişmek için seçenek çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. Şuanda çalışma yaptığımız mevcut yolda da TÜPRAŞ’tan elde edemediğimiz, bitüm bazlı astar malzemesine seçenek olarak değişik bir yol uyguluyoruz. Emelimiz, pandemi sürecinde yaşadığımız aksaklıkları artık asfalt sürecinde hiç biçimde yaşamamak. Bu sezon asfalt çalışmalarını süratli bir biçimde bitirmek için, tüm eforumuzla çalışmaya devam edeceğiz. Çalışmalarımızda hiçbir biçimde dayanaklarını esirgemeyen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Yapılan yol imal çalışması sebebiyle memnuniyeti paylaşan Çerkez Mahmudiye Mahalle Muhtarı Osman Yüksel, “Sağ olsun Büyükşehir Belediyesi bu işin alt yapısını hazırladı. Şuanda asfaltını atıyor. Yurttaşımız da hoşnut” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu