Gündem

Zeytinliova’nın Dereleri MASKİ’nin korumasında

MASKİ Genel Müdürlüğü, dere yataklarını güvenli hale getirmeye devam ediyor. Bu kapsamda Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı bünyesinde Akhisar’ın Zeytinliova Mahallesinde 3 adet kutu menfez montajı yapıldı. Yapılan çalışma ile yol geçişi güvenli hale getirildi. Mahallede ayrıca mevcut menfezlerin daha sağlıklı bir yapıya kavuşturulması için dolgu çalışması yapıldı. Ayrıca köy içinde yer alan dere yatağında 1 kilometrelik dere temizlik çalışmasına başlandı.

Zeytinliova Mahalle Muhtarı Gülten Demir, yapılan çalışmalardan dolayı memnuniyetini dile getirerek, “Şiddetli yağışlarla birlikte dere geçişinde bulunan köprümüz zarar görmüş, kullanılamaz hale gelmişti. Sağ olsun MASKİ Genel Müdürlüğü zarar gören bu noktada kutu menfez montajı yaparak yolumuzu güvenli bir hale getirdiler. Mahallemizdeki mevcut menfezlerimizde de dolgu çalışması yapılarak daha sağlıklı bir hale getirildi. Deremizde yapılan temizlik çalışması ile de taşkın riskinin önüne geçilmiş oldu” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Tiktok takipçi satın al instagram takipçi satın al google.com.tr izmir saç ekim izmir saç ekim merkezi izmir web tasarım web tasarım google seo hizmeti manisa haberler ordu haberler beğeni satın al google seo lesonya görev yap para kazan izmir tentebodrum tente izmir korsan taksi